Mercedes

Tento rok je posledním pro výměnu starých kotlů na pevná paliva. Firmy si mohou pojistit jejich dodávky na internetovém tržišti.

Už jen do konce letních prázdnin mají domácnosti a firmy čas na výměnu starých, tzv. špinavých kotlů za ekologičtější. Aktuální situace na energetickém trhu s převládající pandemií a výpadky v dodavatelsko-odběratelském řetězci mohou však způsobit v blízké době zmatek na domácím trhu.

S blížícím se konečným termínem nutnosti přechodu na ekologické varianty kotlů se budou jejich zásoby postupně ztenčovat. Instalatérské a topenářské firmy tak mohou narazit s požadovaným odběrem produktů od svých dodavatelů. Nalezení nových dodavatelů a skladových zásob však nemusí být nepřekonatelnou překážkou. Velkoobchod se postupně přesouvá do internetového prostředí, zejména na velkoobchodní internetová tržiště, jako je Merxu. To se specializuje na propojení dodavatelů s odběrateli v průmyslovém odvětví napříč celou Evropou.

„Na internetovém tržišti Merxu si mohou firemní zákazníci vyjednat svou poptávku přímo s dodavatelskými společnostmi. To znamená, že mohou poptat konkrétní produkty napříč celým spektrem topenářství a následně si vyjednat zajímavější ceny. Objednávka je pak dokončena přímo na Merxu, které se o průběh transakcí stará,” vysvětluje Václav Liška, Area Manager pro Česko a Slovensko ve společnosti Merxu.

Topenářské produkty z evropských zemí na dva kliky

U lokálních instalatérů a topenářů je logickým krokem, že nakupují svůj materiál u lokálních společností. Jednou z nich, která své produkty nabízí přes internet na Merxu, je společnost Panfitinka působící v oboru již přes 20 let. Zákazníci však nemusí hledat jen u nás v České republice. Merxu propojuje firmy napříč dalšími evropskými zeměmi a navíc pomůže s případnou mezinárodní komunikací.

„Přeshraniční obchod je tím, co naši uživatelé oceňují jako velkou přidanou hodnotu. Prakticky na dvě kliknutí mohou poptat zboží u firem například z Polska, Litvy nebo třeba Slovenska, odkud je další z velkých dodavatelů v tomto segmentu, Pavol Šenkár. U zahraničních dodavatelů je český zákazník často schopen si domluvit ještě lepší ceny. Všechny společnosti na našem portálu jsou navíc ověřené, čímž odběratelům odpadá strach z nedodání zboží. Pro jejich bezpečný nákup jsme tady my v Merxu. Staráme se o hladký průběh nákupu a jsme podporou pro obě obchodní strany,” popisuje způsob internetového nakupování na tržišti Merxu jeho český šéf.

Ekologické alternativy a obnovitelné zdroje energie

Podle Komory obnovitelných zdrojů energie si v roce 2021 pořídilo 50 tisíc domácností vlastní obnovitelné zdroje energie. Vzhledem ke zvyšujícím se cenám energie se očekává, že tento trend ještě zrychlí, a právě investice do řešení pro výrobu vlastní energie se skokově zvýší.


„Vysokou poptávku po obnovitelných zdrojích energie evidujeme i my v Merxu. Snažíme se proto zajistit dostatečnou nabídku pro odběratele. Tím, že působíme ve více zemích, vytváříme odběratelům dostupnější možnosti, jak se k těmto produktům dostat. Každému novému zákazníkovi vysvětlujeme, jak mohou obchodovat se zahraničními společnostmi. Většina nás už dnes bere jako první internetovou stránku, kde hledají zboží do své firmy,” doplňuje Václav Liška.