Komatsu potřebu bagr

Topné rohože LARX Heating Mat

Topné uhlíkové fólie jsou jednoduchým a efektivním řešením pro instalaci vytápění svépomocí. Díky jejich tloušťce se hodí do všech typů novostaveb a rekonstrukcí. Jejich jedinou praktickou nevýhodou je to, že přímo na topné uhlíkové fólie nelze lepit podlahovou krytinu (primárně dlažbu v koupelnách).

Topná fólie v případě použití jiné, než skládané podlahové krytiny musí být umístěna v konstrukci podlahy pod vrstvou betonu/anhydritu nebo pod podlahovými deskami. Topné fólie tedy nelze použít k podlahovému vytápění např. koupelen při rekonstrukci bytových domů, protože v takových domech většinou nelze „vykopat“ podlahu o několik cm, abychom mohli topné fólie umístit pod potěr/podlahové desky.

Za dobu našeho působení na trhu elektrického podlahového vytápění jsme narazili již na několik více či méně použitelných řešení tohoto problému; od lepení topné fólie a perlinky pomocí průmyslových lepidel přímo k betonovému podkladu a poté pokládce dlažby, až k topným fóliím se speciální vrstvou z butylové pásky, která se opět lepila k vyčištěnému betonovému podkladu. Tyto způsoby fixace topných fólií nás však nikdy nepřesvědčili o jejich použitelnosti.

Největší otazník vždy visel nad trvanlivostí lepení topných fólií k podkladu a chování lepidla v čase, při opakovaném cyklu zahřívání/chladnutí v důsledku běžného topení. Při realizacích jsme tedy v případech, že topná uhlíková fólie nešla v koupelnách využít, používali topné rohože. Jejich největší a pro nás nejdůležitější výhodou je to, že se instalují přímo pod dlažbu do montážního flexibilního lepidla, nezvyšují tak skladbu podlahy a jsou použitelné i při rekonstrukcích koupelen ve starších bytech. Abychom tedy našim velkoobchodním zákazníkům a montážním partnerům mohli nabídnout kompletní řešení k instalaci vytápění v jakékoliv skladbě podlahy nezávisle na použité finální krytině, rozhodli jsme se rozšířit nabídku produktů systému vytápění LARX o topné rohože.

Topné rohože jako alternativa k uhlíkovým fóliím

Po dlouhém a náročném testování vzorků od všech dostupných výrobců topných rohoží jsme vybrali podle nás nejvhodnějšího dodavatele. Dle našich dlouholetých zkušeností jsme zvolili topné rohože o výkonu 160W/m². To je k využití do koupelen, kde je důležitý rychlý krátkodobý náběh vytápění ideální plošný výkon.

LARX Heating Mat je kvalitně vyrobená samolepící topná rohož s jednoduchou konstrukcí, která zajístí bezproblémovou instalaci a bezůdržbový provoz. Nosná tkanina zaručuje spolehlivé propojení s flexibilním lepidlem nebo nízkovrstvou stěrkou při instalaci. Nosná síť s pevně upevněným topným drátem zaručuje stejnou rozteč topného prvku v celé ploše a ve výsledku tedy perfektní rozložení teploty podlahy. Izolace topného drátu provedená z kvalitního, odolného materiálu zajišťuje, že topná rohož odolá zvýšené zátěži v průběhu montáže. Topné rohože LARX Heating Mat nabízíme v 6 rozměrech – od 1m² do 8m².

Topné rohože LARX Heating Mat lze zakoupit na našich stránkách ve velkoobchodním prodeji. Systém vytápění LARX je nyní tedy komplexním řešením pro vytápění jakéhokoliv prostoru, nezávisle na zvolené podlahové krytině. Výška celého systému vytápění ve skladbě podlahy je zanedbatelná. Kombinace topných fólií a topných rohoží umožňuje instalaci podlahového vytápění i do prostor, kde by to s tradičním "vodním" podlahovým topením nebylo možné, např. rekonstrukce bytů ve starší zástavbě.