Komatsu potřebuju bagr

Venkovní roleta VELUX: Praktický i designový doplněk pro všechna roční období

Blížící se léto s sebou přináší vyšší teploty a tudíž i logickou otázku, jak se přílišného tepla v podkroví vyvarovat. Jedním z nejúčinnějších řešení proti přehřívání v letních měsících je venkovní roleta. Ta je zároveň díky celé škále dalších funkcí praktickým doplňkem, který využijete po celý rok – za deště, při silných bouřkách a krupobití a dokonce i v období velkých mrazů. Společnost VELUX navíc právě nyní přichází s unikátní akcí. Pokud si kdykoli do konce června zakoupíte dálkově ovládanou venkovní roletu VELUX, dostanete 2 000 Kč zpět.

 

Venkovní roleta je praktickým doplňkem střešních oken, který využijete opravdu v jakémkoli ročním období. V létě, kdy je slunce nejostřejší a teploty nejvyšší, dokáže zadržet až 95 % slunečních paprsků dopadajících na okno, čímž docílíte snížení vnitřní teploty až o 7 °C. V zimě naopak účinně zabraňuje úniku tepla a snižuje tepelné ztráty až o 17 %.

 g5xpzr1ol106ymui670m.jpg

Venkovní roleta je účinným řešením proti vysokým teplotám v podkroví především proto, že zachycuje sluneční paprsky ještě před tím, než dopadnou na sklo okna. Právě proto je důležité instalovat doplňky chránící před prostupem slunečního tepla na okno z venkovní strany. Stejným principem také brání úniku tepla zevnitř, protože zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti okna,“ vysvětluje Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

 

Létem a zimou však výhody venkovní rolety nekončí. Mezi její další praktické funkce totiž patří úplné zatemnění místnosti, které oceníte především u dětí, když jim chcete zajistit klidný a ničím nerušený spánek. Venkovní roleta dále citelně redukuje hluk z deště nebo dokonce krupobití, a v neposlední řadě chrání vaše soukromí, ale i střešní okno před jeho poškozením, například při krupobití či silném větru. Uplatnění venkovní rolety tedy naleznete doslova v průběhu celého roku.

 

Hlavní výhody venkovní rolety VELUX

8hc4ip7qqw50vvj5fd0t.jpg 

Jak ovládat venkovní roletu? Pohodlně nebo ještě pohodlněji!

 

Kromě funkčních vlastností venkovní rolety je třeba myslet také na to, abychom ji mohli jednoduše a intuitivně ovládat. Proto je i manipulace s venkovní roletou velmi snadná. První možností, jak roletu ovládat, je klasické ruční ovládání. Tento způsob oceníte především, pokud máte střešní okna pohodlně na dosah ruky. Roletu jednoduše stáhnete pouhým otočením křídla střešního okna, kde se sama „nacvakne“. Stejným způsobem ji lze následně „odcvaknout“.

 

Další variantou je ovládání dálkové, které nabízí ještě větší komfort. Navíc je velmi praktické například u střešních oken, která jsou umístěná vysoko nebo jsou jakkoli jinak hůře přístupná. Dostupné je ve dvou provedeních – elektrické ovládání či na solární pohon. Solární pohon představuje ideální řešení pro již nainstalovaná manuálně ovládaná střešní okna nebo okna s dálkovým ovládáním na solární pohon. Bezkabelová montáž v tomto případě nevyžaduje zásah do interiéru ani rámu či křídla okna.

 lub4zyvmirdqm04bhxqt.jpg

Chytrý dotykový ovladač VELUX INTEGRA® s dotykovým displejem umožňuje ovládat z jednoho místa všechna střešní okna v domě či bytě i jejich stínicí doplňky (venkovní i vnitřní rolety, žaluzie, apod.). Má velmi jednoduché a intuitivní české rozhraní, takže s ním může pracovat opravdu každý. Kromě otevírání a zavírání oken nebo stahování a vytahování stínicích doplňků lze také libovolně nastavit čas, kdy má ovladač vydat pokyn k činnosti. To je velmi praktické například během dovolené, kdy tak navenek vytvoříte dojem, že je dům či byt normálně obývaný.

 

Dálkové ovládání VELUX INTEGRA® má navíc ještě množství inteligentních předprogramovaných nastavení, která vám pomohou šetřit energii a vytvořit lepší vnitřní prostředí. Příkladem je Program energetické bilance, který aktivuje rolety a žaluzie, včetně venkovního stínění, a reguluje tak pasivní solární ohřev a ochranu proti přehřívání či chladu. Ventilační program pak pravidelně větrá, aniž byste na otevírání oken museli sami myslet, a s programem Dobré ráno se zase vždy probudíte do prosvětlené a čerstvě vyvětrané místnosti – stačí si zvolit čas podle aktuálních preferencí.

 

Do konce června ještě výhodněji

 

Společnost VELUX aktuálně nabízí výjimečnou možnost získat zpět 2 000 Kč za každou zakoupenou dálkově ovládanou venkovní roletu. Pokud si v období od 1. 5. do 30. 6. 2015 zakoupíte předokenní roletu VELUX s dálkovým ovládáním na elektrický (SML) či na solární pohon (SSL), obdržíte přímo od společnosti VELUX Česká republika, s.r.o. 2 000 Kč zpět na váš účet za každou zakoupenou roletu. Veškeré další podrobnosti i kupon k vyplnění v elektronické podobě najdete na www.venkovniroleta.cz.