Cime 3 kvartal 2024

Prestižní ocenění German Design Award 2016 dvakrát pro Schüco

V letošním roce putují hned dvě ceny prestižní mezinárodní soutěže German Design Award do německého Bielefeldu za společností Schüco International KG. Jako první oborná porota oceňuje systém atraktivního LED diodového osvětlení oken a fasád Schüco LightSkin. Tato technologie, skrytě integrovaná do okenních a fasádních profilů, dodává objektům naprosto jedinečný vzhled. Prezentována byla i ve výstavním stánku Schüco na lednovém veletrhu BAU 2015 v Mnichově, za jehož mimořádné designové ztvárnění firma získává druhou cenu.

Technologie skrytě integrovaného LED diodového nasvícení Schüco LightSkin powered by Zumtobel umožňuje zdůraznit strukturu a tvary fasádních elementů. Porota German Design Council tomuto produktu udělila druhé nevyšší vyznamenání „Winner“ v kategorii „Building and Elements“. Unikátní systém Schüco LightSkin za tmy rozsvěcí celé budovy nebo jen dílčí části fasády (průčelí, výlohy apod.) a v obou případech vytváří příjemně zvýrazněné individualizované objekty. Jedná se o atraktivní neoslňující LED diodové světlo, dostupné ve všech možných barevných variantách i intenzitách světla. Asymetricky elipsoidní vyzařování ho rozptyluje rovnoměrně po okenních elementech. Světelné jednotky se včetně souvisejících komponentů, dodávaných jedním výrobcem, skrytě instalují do příslušného okenního nebo fasádního profilu. Za inovativní Schüco LightSkin společnost již dříve získala prestižní ocenění iF product design award 2014 a Red Dot design award 2014.

Stánek společnosti Schüco byl v lednu 2015 na mezinárodním stavebním veletrhu BAU v prostorách německého výstaviště Messe München doslova magnetem na publikum. V rámci pěti tematických studií prezentoval pokrokové, do budoucna orientované možnosti domácího, pracovního a životního prostředí, a to z pohledu využití energeticky efektivních okenních, dveřních a fasádních systémů Schüco. Velkolepě pojatý stánek dokázal vstřebat masy návštěvníků a nabídl atraktivní prostory k diskusím a rozsáhlému představení produktů. Návštěvníkům učaroval inovativní a avantgardní design. A právě za výjimečné designové pojetí stánku společnost získává cenu German Design Award 2016 v kategorii „Special Mention“.

Od roku 2012 patří German Design Award mezi mezinárodně uznávaná ocenění sledující trendy v tvorbě a designu.  I za letošní rok budou ceny, o kterých rozhoduje 35členná odborná porota German Design Council, rozdány těm nejlepším z 3.400 vysoce kvalitních návrhů v oblasti produktového a komunikačního designu. Všechna zúčastněná podání, každé svým vlastním, originálním způsobem, jsou ukazateli či směrovkami na mezinárodní designérské půdě. Více informací o ocenění lze získat na odkazu ZDE.


Pro více informací o systémových řešeních Schüco navštivte www.schueco.cz.

r58paiwslvy2wt3g8dp4.jpg

Stánek společnosti Schüco na veletrhu BAU v Mnichově v lednu 2015, za jehož mimořádné provedení firma získává ocenění German Design Award 2016 v kategorii „Special Mention“.


6bd56a495zvdbd2ewo3l.jpg

Do profilů integrované LED diodové osvětlení fasád Schüco LightSkin powered by Zumtobel bylo oceněno titulem German Design Award 2016 „Winner“ v kategorii „Building and Elements“.