Cime 2 kvartál 2024

Nové uzamykání pro větší bezpečnost a komfort

Nový typ uzamykání GU-Secury Automatic-DR od Gretsch-Unitas se stará o bezpečnost a komfort při ovládání dveří. Kombinace těsnění, bezpečnosti s pohodlným otevíráním a zavíráním vnějších dveří se dosahuje pomocí automatických vícebodových uzamykacích systémů GU-Secury. Mechanické samozamykací systémy nahrazují manuálně uzamykání klíčem. Program systémové techniky GU-Secury, založený na koncepci modulární délky štulpu, se dále vyvíjí s novým typem uzamykání, s automatickou dvojitým závorou (Automatic-DR).

Jako kombinuje nový typ zámku GU-Secury Automatic-DR bezpečnost s jednoduchým ovládáním

Zámek zajišťuje snadné a spolehlivé uzamykání a odemykání jednokřídlých a dvoukřídlých domovních a bytových dveří s dřevěnými, plastovými a kovovými profily. Jako první se po zavření dveří uvolní automatické střelkové závory a mechanicky odblokují hákové závory. Hákové závory tak zapadají do částí rámu bez ohledu na polohu střelky. Všechny blokovací prvky se otevřou zatlačením kliky. Hákové závory se zablokují směrem nahoru, čímž se zvýší ochrana před pokusy o vloupání a zajistí se vysoká funkční bezpečnost i při poklesu dveří. Blokovací prvky jsou zajištěny proti násilnému zpětnému pohybu. Dodatečné uzamykání pomocí klíče je nutné pouze, pokud chcete blokovat kliku zevnitř, například v případě dětské pojistky.

Kompatibilní a certifikované

GU-Secury Automatic-DR je kompatibilní se systémovou kontrolou přístupu od BKS, jako jsou domovní hovorové zařízení, nástěnný vypínač, čtečka karet, transpondér, snímač otisku prstů, rádiový transpondér, které zajišťují, že přístup ke dveřím mají pouze oprávněné osoby.

Je certifikován:
• Schválení prEN 15685
• Možnost RC 2, RC 3 a RC 4 dle EN 1627
• VdS schvalovací třída C podle VdS 2201 (v přípravě)

Volitelné funkce pro bezbariérové otevírání

Kvůli většímu komfortu nebo dokonce pro bezbariérové otevírání dveří se používají automatické otvírače a automatické servopohony. Při servo A-otvíráku se otvírací motor spouští minimálním otočením klíče nebo lehkým poklepáním na kliku dveří a zámky se stáhnou. U systému GU-Secury Automatic s denním odblokováním může uzamykací prvky mechanicky uzamknout autorizovaný uživatel. Otevření dveří zvenku je tak možné bez klíče. GU-Secury Automatic-DR je kompatibilní s napájecím a datovým vysílačem Secure-Connect, a proto se dá snadno integrovat do balíku domovních dveří GU. Biometrické rozpoznávání prstů nebo individuální přístupový kód umožňují pohodlný přístup. Verze s požární odolností je vhodná pro protipožární dveře podle DIN 4102 v kombinaci s BKS kováním pro protipožární uzávěry podle DIN EN 1634.

Kontakt:

GU – Stavební kování CZ, spol. s r.o.

U Pekařky 314/1, CZ–180 00 Praha

Tel.: +420 608 073 997, +420 283 840 155

E-mail: office@g-u.cz,objekty@g-u.cz

www.g-u.com