husqvarna

Někdo to rád štíhlé

Maxi okna = maxi skla + mini okenní rám… trend, který je dnes hodně oblíbený a výrobci oken se snaží dát okenním rámům takovou dietu, která jejich sílu zminimalizuje na maximum. Příkladem je novinka od české VEKRY - posuvné dveře HS PORTAL s označením SLIM, jejichž hlavní devizou je právě zeštíhlení hliníkového rámu portálu. „Pohledová šířka mezi fixní a posuvnou částí portálu je pouze 74 mm, zatímco ostatní okenní rámy nabízí šířku více než 100 cm“, upřesňuje Ing. Milena Tomčíková, produktová manažerka ze společnosti VEKRA, tradičního českého výrobce oken a dveří.

HS PORTAL SLIM má v pevné části portálu sklo šikovně uložené přímo do rámu, a to představuje podstatné zvětšení plochy skla, což v konečném důsledku umožňuje maximální průchod světla do obytného prostoru.

Řez profilu okna HS PORTAL SLIM

Kromě již zmíněných předností se provedení SLIM může pochlubit doslova bezbariérovým přístupem. Pojezdová lišta je totiž pouze o 5 mm vyšší než práh. „Jedná se o tzv. nulový práh, který je ale vybaven jedinečnou tepelnou izolací s vynikající stabilitou a tvarovou stálostí. To vše je dáno díky uzavřené hliníkové výztuze o tloušťce pět milimetrů,“ doplňuje Milena Tomčíková z VEKRY.

Méně materiálu pro rám, více světla v místnosti mám. Tak tenhle rým si s čistým svědomím můžete spojit s novinkou HS PORTAL SLIM!