Cime 3 kvartal 2024

MASONITE představuje interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře pro podzimní stavební sezónu a své vize do dalších let

MASONITE, největší český výrobce dveří s tradicí již od roku 1960, představil na stavebním veletrhu FOR ARCH interiérové dveře se zvýšenými užitnými vlastnostmi.

 

Podzimním novinkám předcházelo uvedení designových horizontálních dekorů, které jsou od dřevěného strukturovaného povrchu k nerozeznání. V kombinaci s hliníkovými páskami, různou velikostí a barvou prosklení i typem klik jsou zajímavým architektonickým prvkem. V online konfigurátoru dveří na www.masonite.cz si každý zákazník může navrhnout svou individiuální sestavu s výběrem z více než 1 500 druhů.

 

První podzimní novinkou jsou certifikované dřevěné protipožární dveře LUME EXTRA Safety Acoustic s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou odolností. Sériově vyráběný produkt s příslušným zabudovaným kováním s osazením do ocelových zárubní se používá jako požární uzávěr pro dělení na požární, bezpečnostní, protihlukové úseky a na únikové cesty. Druh konstrukce dveří DP3 s požární odolností EI1  30/EI2  30/EW 30 má hodnotu váhové vzduchové neprůzvučnosti Rw 34-35 dB. Protipožární dveře musí být v plné verzi, ale povrchová úprava je vyrobena na přání zákazníka. Každé protipožární dveře se identifikují bezpečnostním štítkem.

 5xjmqvotgsa0carpsqf0.jpg

Certifikované dřevěné protipožární dveře MASONITE LUME EXTRA Safety Acoustic v bezpečnostní kategorii B2 s odpovídajícím kováním musí být v plné verzi, ale povrchová úprava je vyrobena na přání zákazníka (zde povrch CPL Premium Nebraska). Každé protipožární dveře se identifikují bezpečnostním štítkem.


Novinkou, určenou pro provozovatele průmyslových, komerčních a občanských provozů jako jsou výrobní provozy, bazény, nemocnice, automyčky, kuchyně atd., jsou interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře AQUA EXTREM.

Interiérové dveře do náročných podmínek jsou odolné proti vodě i nárazu a mohou mít i protipožární odolnost (EI 30, Rw 32 dB). Pokud v prostorech dochází k výkyvům teplot, dveře se vyrobí s povrchovou úpravou klima III., která zajistí rovinnost dveří a jejich celistvost.  Odolnost povrchu je zajištěna opláštěním 2 mm ABS materiálem (plast). Rám dveří tvoří plastový hranol s hliníkovou výztuhou s polystyrenovou výplní. Otočné dveře s polodrážkou se osazují do ocelových zárubní s těsněním nebo do voděodolných obložkových zárubní AQUA. V individuální specifikaci si lze vybrat i nerozbitné prosklení až do ¾ velikosti dveří.

Více o novince na www.dvere-aqua.cz.

 

„Nové produkty reagují na zvyšující se požadavky českého a slovenského trhu na speciální interiérové dveře, a to protipožární, bezpečnostní a akustické“, komentuje Ing. David Krubner, obchodní a marketingový ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., a doplňuje: „Dále je viditelným trendem v povrchové úpravě dveří odklon od kašírování ke kontinuálně lisovanému laminátu (CPL). Je to v současnosti nejžádanější druh povrchu. Zajímavé také je, že trend bílé barvy dveří se drží již několik desetiletí a stále neopadává. Na našem a slovenském trhu také roste poptávka po vyšších dveřích (od 2 100 mm), které se používají v rezidenčním i nerezidenčním sektoru a dodávají místnostem punc exkluzivnosti.“

 thqqoil8jxglbggtx7lf.jpg

Jihlavský producent vyrobil v loňském roce cca 590 000 kusů dveří s obratem 608 mil. Kč. Podstatnou část výroby exportuje do 10 evropských zemí. Dveře a zárubně dodává do různých sektorů trhu, od dodávek pro velkoobchodní řetězce až do sítí prodejen se stavebním materiálem. Prodejní místa na českém trhu se trvale rozšiřují a v současné době 271 prodejen obsluhuje celý region.

 

Při zavádění nových produktů, stejně jako při průběžném zlepšování výrobních postupů, využívá vývojový tým technickou podporu MASONITE  výzkumného centra, které sídlí v americkém Chicagu. Tato podpora je významným benefitem koncernové příslušnosti.

 

Ing. Pavel Šatný, MBA, generální ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., dodává: „Změny ve výrobě, portfoliu i organizaci společnosti jsme zahájili již v loňském roce. Pro příštích pět let máme připravenou investiční strategii ve výši 150 mil. Kč, která se zaměřuje na zlepšení technologických postupů, automatizaci a robotizaci, prosazení se na nových trzích a marketing. K investicím do automatizace přistupujeme také z důvodu nedostatku kvalifikovaných pracovních sil v našem regionu Vysočiny. Výrobní provoz je v 3směnném režimu, ale přesto to není dostatečné. Naší pozici v zahraničí budeme posilovat marketingovými aktivitami, účastí na veletrhu BAU 2019 v Mnichově a také zvažujeme širší spolupráci s CzechTrade na jiných trzích. Například ve Francii, Holandsku a Německu potřebujeme více představit naši společnost a přístup ke zpracovávání dřevěných produktů s ohledem na environmentální vhodnost a ekonomicky udržitelné lesní hospodaření související s naší certifikací FSC.“  

 

Více informací na www.masonite.cz.