Cime 3 kvartal 2024

Kdy před okno roletu a kdy screen?

Chcete zabránit přehřívání interiéru, ale přitom se bojíte, že by zastíněním oken mohlo dojít k jeho nežádoucímu zatemnění? Tak zvolte řešení v podobě screenových clon!

 „Screeny jsou tvořeny textilní tkaninou, která dovede maximálně omezit průnik sluneční energie, ale zároveň nijak nebrání světlu proudit do interiéru. Za slunečných letních dnů tak mohou snížit teplotu v místnosti až o několik stupňů, a přitom i ve zcela zataženém stavu zachovají interiér příjemně prosvětlený,“ uvádí pan Radek Havelka, obchodní ředitel značky MINIROL, která se zabývá výrobou stínících systémů.

Kromě toho, že vám screeny přinesou do interiéru tepelnou a světelnou pohodu, je však oceníte také z hlediska designu. „Krycí box, do kterého se screenová tkanina navíjí, představuje poměrně subtilní prvek, který lze snadno integrovat do fasády nebo naopak nechat úmyslně přiznaný. Jak krycí box, tak i samotná tkanina navíc umožňují výběr z mnoha barevných provedení, díky čemuž lze screeny velmi jednoduše sladit s ostatními fasádními prvky,“ vysvětluje pan Radek Havelka.

….a rolety pro ničím nerušené soukromí i zvýšenou izolaci oken

Zejména ve večerních hodinách mohou vaše okna přitahovat všetečné pohledy zvenčí. Jestliže chcete těmto nežádoucím pohledům zabránit, zvolte pro zastínění svých oken předokenní rolety! „Spuštěná roleta zcela zamezí průniku světla, a díky své neprůhlednosti vám tak zajistí nejen dokonalé soukromí, ale navíc vás ochrání před nočním světelným smogem, který pro mnoho lidí představuje překážku klidného spánku,“ říká pan Radek Havelka. Velkou výhodou předokenních rolet je také to, že výrazně zvyšují izolaci samotného okna. „Předokenní rolety oceníte nejen v letních měsících, kdy brání přehřívání interiéru, ale také v zimním obdobím, jelikož zabraňují pohybu studeného vzduchu okolo okna, a tím pádem nežádoucímu ochlazování interiéru,“ uvádí pan Radek Havelka a dodává: „Kromě tepelné izolace přispívají rolety také k lepší zvukové izolaci, kterou mohou zvýšit až o 15 dB.“