husqvarna

Jak zabezpečit dveře kanceláří

Chcete zvýšit úroveň zabezpečení vašich kancelářských a dalších prostor? Rozšířit stávající přístupový systém prostřednictvím bezkontaktních karet i na další dveře a mít je tak pod neustálou kontrolou? Nová technologie Aperio, kterou uvedla na trh švédská společnost ASSA ABLOY, umožňuje bezdrátově propojit mechanické zámky se stávajícím přístupovým systémem, aniž byste museli natahovat kabely či dveře složitě upravovat.

 

Aperio je ideální pro všechny, kdo již v budově přístupový systém mají, ale rádi by jej rozšířili i na jiná místa. Umožní jim totiž získat elektronickou kontrolu vstupu i u klasických kancelářských dveří s obyčejnými mechanickými zámky, upravovat přístupová práva a získávat informace o průchodech. Svazky klíčů nahradí jedna přístupová karta.

 

Co to obnáší přejít ze stávajícího přístupového systému na Aperio

Pro uživatele se téměř nic nezmění. Díky tomu, že Aperio podporuje většinu RFID technologií na trhu, tak můžete využívat i stejné přístupové karty jako dřív. Nemusíte je tedy měnit, ušetříte tak i zbytečné náklady navíc. Samotná instalace je bez kabelů a bez zbytečných stavebních zásahů do dveří, zárubně a stěny okolo dveří. Komunikace s přístupovým systémem probíhá online a bezdrátově prostřednictvím komunikačního HUBu, nenápadné krabičky, kterou umístíte na strop či do podhledu. Na jeden HUB je možno bezdrátově napojit až 8 Aperio produktů, tzn. ještě méně kabeláže, ještě méně práce, ještě méně času s instalací.

 

Jednoduchá instalace

Společnost ASSA ABLOY spolupracuje s několika partnery v Česku i na Slovensku, kteří technologii Aperio používají jako součást svého přístupového systému. Unikátní vlastností technologie Aperio je ta, že je kompatibilní i s většinou dalších přístupových systémů na trhu. Proto můžete využít všech jeho výhod i v případě, že váš dodavatel není oficiálním partnerem ASSA ABLOY. Instalace je rychlá a může zabrat jen několik minut. Nemusíte upravovat dveře, složitě protahovat kabely ani nic podobného. V podstatě jen vyměníte vložku nebo kování a necháte celý systém nakonfigurovat ve vašem stávajícím přístupovém systému.

 

Je to drahé?

Ne. Aperio je efektivní způsob, jak zvýšit bezpečnost za použití systému, který už máte. Ve srovnání s instalací nového přístupového systému je Aperio mnohem výhodnějším řešením právě díky tomu, že používáte stávající zámky, jen je díky Aperiu vylepšíte a napojíte do systému, který už používáte. Navíc díky instalaci bez kabelů ušetříte čas i peníze za stavební práce i za následné uvedení okolí dveří zpět do reprezentativního stavu. Na jeden HUB napojíte až 8 produktů, což instalaci dále zlevňuje a zrychluje.

 

Jak lze Aperio získat

Nejjednodušším způsobem je obrátit se na jednoho z partnerů ASSA ABLOY, který pomůže s návrhem řešení pro vaše konkrétní potřeby. Seznam oficiálních integračních partnerů je dostupný na www.aperio-online.cz. Další možnost je obrátit se na vašeho stávajícího dodavatele přístupového systému a požadovat Aperio.

 

Kde najdu další informace

Na webových stránkách www.aperio-online.cz jsou dostupné další podrobné a technické informace k technologii a produktům Aperio. V sekci Referenční projekty také naleznete příklady, kde se technologie Aperio již uplatnila a osvědčila – a to v Česku i ve světě. Prezentační video je k dispozici: http://www.youtube.com/watch?v=uiYg9wzLXQE#t=14