Cime 3 kvartal 2024

Hliníková revoluce s DYNAMIKEM!

Hliník překonává limity a boří mantinely, které dosud představovaly klasické dřevěné dveřní zárubně. Nově totiž vytvořil obložkovou zárubeň DYNAMIK, a umožnil tak jednoduché a elegantní řešení jak pro domácnosti, tak i veřejné prostory.

První česká hliníková dveřní zárubeň DYNAMIK je tady! A v čem spočívá unikátnost hliníku jako materiálu pro dveřní zárubně? Prakticky především ve voděodolnosti a vlhkuvzdornosti. Běžné dřevěné obložkové zárubně se ve vlhku kroutí, ničí, je potřeba o ně pečovat. Oproti tomu hliníkové zárubně toto všechno vydrží bez poškození a dlouhá léta!

 „Hliníková zárubeň DYNAMIK je dodatečně montovatelná, lze ji tedy bez problému umístit do již existujících prostor a vyřešit tak úskalí, která přinášela stávající obložka. Určená je pro stěny se šířkou 85 až 210 mm. Ale i pro silnější zdi existuje řešení v podobně umístění zárubně na roh stavebního otvoru, limity jsou tedy minimální. Zárubeň DYNAMIK je navíc vhodná do vyšších prostor, do vyšších průchodů, protože hliník je odolný a konstrukčně tuhý materiál. Z tohoto důvodu je hliníková zárubeň ideální pro vytváření světlíků, a to ať těch bočních nebo naddveřních, případně lze zkombinovat obě varianty,“ popisuje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která hliníkovou obložkovou zárubeň vyvinula.

Hliníkové zárubně není potřeba vnímat jen po jejich funkční stránce, ale jejich neopomenutelnou předností je jejich nadčasový a moderní design. V domácnostech mohou skvěle prakticky doplnit například celoskleněné dveře, které lehce odolávají vyšší vlhkosti, a proto jsou ideální pro využití v koupelnách či kuchyních. Výjimkou nemusí být ani samostatné dělící příčky ve větších prostorách. „Nicméně dnes už nejsou výjimečné ani domácí interiérové bazény či sauny a do nich DYNAMIK jednoznačně patří,“ doplňuje tip pan Paksi. Asi nejširší škála použití se nabízí také do prostorů veřejných, jakými jsou veřejné bazény, sauny, ale také třeba nemocnice, botanické a zoologické zahrady… tam všude naleznou odolné hliníkové zárubně uplatnění.

Hliník na zárubních může být standardní stříbrný eloxovaný, ale umí se i hezky vybarvit v mnoha odstínech, které nabízí vzorník barev RAL. A jak je u J.A.P. už standardem, zárubně mohou mít i doplňkovou výbavu. Lze do nich použít samozavírací systém, 3D seřiditelné panty anebo je opatřit elektrickým zámkem se čtečkou karet. Hodí se tak skvěle k interiérovým dveřím do fitness, wellness nebo do hotelů.

Hliníková revoluce u zárubní tedy může vypuknout! DYNAMIK je připraven!