Komatsu potřebu bagr

Garážová vrata si zaslouží pravidelnou péči

Blíží se zima a to znamená, že spousta věcí vyžaduje speciální pozornost. Mezi ně patří i garážová vrata, o která je nutné správně pečovat. Aby pohony vrat a bran sloužily tak, jak mají, je vhodné dodržovat určité zásady, jež jejich život prodlouží.

 

   Kdo by rád v mrazu, větru či v dešti rád nevystoupil z auta až v pohodlí a bezpečí garáže? A proto je potřeba vrata zachovávat v čistotě, a to jak z vnější, tak i z vnitřní strany. Jejich údržba je velmi jednoduchá, na malé znečištění vám postačí studená voda. Pokud bude vratové křídlo špinavé více, pak sáhněte po neutrálním čisticím prostředku (ph 7) a teplé vodě. Vhodný je k tomu například obyčejný saponát na mytí nádobí. Z údržby nevynechávejte ani vnitřní gumová těsnění na zárubních. Těm škodí i jemný prach a ten je potřeba zkontrolovat alespoň jednou za 3 měsíce.

   Pozornost věnujte také vodicím kolejnicím. U nich si vystačíte se suchým hadrem, kterým vytřete veškerý prach a špínu. Vyhněte se však mazadlům, díky nimž by se do kolejnic více chytal prach a provoz by byl hlučnější.

   Přestože jsou garážová vrata a pohony takřka bezúdržbové, tak jednou za rok byste měli nechat zkontrolovat vrata také vyškoleným a kvalifikovaným technikem. Ten je ošetří a v případě závady opraví.

 

Více informací naleznete na www.hormann.cz.