Cime 2 kvartál 2024

Expozice společnosti Hörmann na BAU se nesla v duchu automatizace

   Ve dnech 19. – 24. ledna 2015 se konal již 21. ročník mezinárodního stavebního veletrhu BAU v Mnichově, který do světa stavebnictví přinesl opět spoustu  novinek. Své výrobky tam představila i společnost Hörmann, významný výrobce výplní stavebních otvorů. Velký ohlas mezi návštěvníky veletrhu zaznamenal především pohon vnitřních dveří PortaMatic, vylepšený systém BiSecur Gateway pro ovládání pohonů a dalšího příslušenství, nové dekory a drážky sekčních garážových vrat či nové motivy bezpečnostních domovních dveří ThermoSafe.

 dswhjtlajfy3bp8w1f4f.jpg

   Zájemci na veletrhu obdivovali nové D (dvojité) a T (trojité) drážky sekčních garážových vrat, které je možné variabilně vyplnit dřevěným či hliníkovým profilem. Výplň je možné doplnit do drážky po celé délce vrat nebo jen po stranách. Nové drážky jsou na vratech velmi efektivní a ve spojení zejména s antracitovým odstínem Titan Metalic CH 703 jdou ruku v ruce s nejmodernějšími trendy.

 

Nový prstový scanner, dálkové ovládání a mnoho dalšího

 

   Mnoho nového především v oblasti dekorů přinesly i exkluzivní moderní hliníkové domovní dveře ThermoSafe. Společnost Hörmann pro tyto dveře představila 6 krásných nových motivů, které lze sladit s garážovými vraty, a vytvořit tak pro dům ucelený a harmonický dojem. Ke dveřím ThermoSafe, které mají dveřní křídlo silné 73 mm, lze pořídit i zabudovaný elegantní prstový scanner pro bezpečný vstup do domu.

   Novum co se týče dekorů zaznamenaly také tepelně izolační domovní dveře ThermoPro Plus, jež nabízí nový typ dekoračních kovových prvků. Dveře je možné doplnit izolačním trojitým prosklením (dle typu prosklení TPS Plus 800 –hodnota U až 0,88 W/(m²·K); TPS Plus 810 –  hodnota U až 0,96 W/(m²·K)). Dveře TPS Plus lze opatřit elektromotorickou cylindrickou vložkou, jež dovoluje dveře odemknout i zamknout bez klíče jen prostřednictvím čipu. Pomocí nového komfortního zámku a dálkového ovladače dveře také umožňují vícenásobné zamykání na dálku.

 

PortaMatic – elektrický pohon pro vnitřní dveře pro handicapované

 

   Nelze nezmínit i další z jedinečných novinek, a to automatické zavírání vnitřních dveří PortaMatic, které usnadní život například v domovech důchodců, v nemocnicích a všude tam, kde jsou lidé nějakým způsobem handicapovaní. Pohon disponuje kluzným ramenem, které je možné díky jednoduché montáži přilepit na dveřní křídlo (v případě demontáže tak není dveřní křídlo poškozeno), jež lze poté otevřít pod úhlem až 115°. Při pohybu dveřního křídla nehrozí žádná újma na zdraví a spotřeba v klidovém režimu nepřesahuje 1W. Pohon PortaMatic bude ve standardním provedení obsahovat integrovaný přijímač s funkcí zpětného dotazu na polohu vnitřních dveří, který lze vyvolat pomocí ručního vysílače HS5, FIT nebo pomocí systému BiSecur Gateway.

   Privátní oblast rozšířil nový pákový pohon VersaMatic pro otočné brány, jehož výhoda tkví ve výjimečném přenosu síly a velmi vysokém točivém momentu. Nový pohon je určený do šíře brány 3 000 mm, výšky 2 000 mm a váhy bránového křídla 300 kg (úhel otevření 120°). Spotřeba pohonu v klidovém režimu je nižší než 1W a křídlo brány je možné manuálně ovládat i během výpadku elektřiny.

 

Vylepšený systém BiSecur Gateway pro ještě větší pohodlí

 

   Protože se technologie neustále vyvíjí dopředu, vylepšením prošel i systém zpětného dotazu BiSecur Gateway pro garáže a dveře, který lze ovládat pomocí mobilní aplikace. Rozhraní této aplikace je využitelné pro operační systémy Android a iOS (dostupné v AppStore či Obchod Play). Systém Gateway byl rozšířen o možnosti přídavných zařízení v podobě elektrických zásuvek, kterými lze ovládat jednotlivé pohony z pohodlí vnitřních prostor domu.

 

Více informací naleznete na www.hormann.cz.