husqvarna

Budiž stín! Nebo tma?

Výběr správného okenního zastínění zvýší funkčnost vašich oken. Ale z čeho vybírat, aby stínění posloužilo přesně tak, jak má? Volit můžete mezi screenovou clonou a předokenní roletou. „Základní rozdíl, který nám může při výběru typu stínění pomoci, je účel, pro který okenní prvek volíme. Můžeme interiér totiž zastínit anebo zcela zatemnit. Pokud si přejeme sluneční paprsky v interiéru pouze zkrotit, řešením je screenová clona. Je složena z polyesterových nebo skelných vláken potažených vrstvou PVC. Tento sofistikovaný materiál screenu paprsky filtruje tak, že propustí světlo, teplo však odrazí. Výsledkem je prosvětlený interiér s příjemnou teplotou i v horkých dnech,“ uvádí pan Radek Havelka, odchodní ředitel za značku Minirol.

Naopak předokenní lamelová roleta ideálně poslouží v případech, kdy si přejeme v interiéru úplnou tmu. „Jde o řešení, které se hodí například při nočním světelném smogu. Spuštěná roleta absolutně zamezuje průniku světla, dále také zvyšuje izolaci okna a to nejen tepelnou, ale i zvukovou,“ uzavírá pan Radek Havelka.

Správně zvolená stínicí technika vám bude poskytovat komfort v interiéru po celý rok, dostatečná pozornost při výběru jejího typu se tedy vyplatí!