husqvarna

Bojíte se sítí proti hmyzu? Není důvod

Mít v létě okno dokořán. Rozsvíceno. A i přesto vědět, že hmyzí populace z okolí se k vám nemá jak dostat. To je skvělý pocit, který každoročně zažívají všichni majitelé sítí proti hmyzu. Vy je ještě nemáte? Možná vás od koupě odrazuje jedna ze tří všeobecně tradovaných nepravd.

 

1. Přes sítě není vidět

Velmi často skloňovaná obava, která však nemá žádné opodstatnění. Sítě proti hmyzu se dnes vyrábějí z tenoučkých sklolaminátových vláken s mikroskopickými očky, přes které vidíte skoro stejně, jakoby v okně žádná síť nebyla. „Když se díváte z okna z trošku větší dálky, ani si sítě nevšimnete. Při detailnějším zkoumání samozřejmě výhled lehce omezuje, ale rozhodně to není nic dramatického. Bydlím v pátém (posledním) patře paneláku a výhled si užívám stejně, jako dříve,“ potvrzuje zákazník Honza, který se sítí také dlouho obával. Dnes už by je ze svých oken nesundal.

 

2. Přes sítě neprochází vzduch

Když je v létě horko k zalknutí, snažíme se otevírat všechna okna, abychom v bytě (domě) vytvořili průvan. A někteří lidé se pak obávají, že sítě proti hmyzu tomuto průvanu zabraňují. Nic takového se však nekoná. „Sítě proti hmyzu nijak neovlivňují cirkulaci vzduchu v místnosti. Pokud je horko a vzduch venku se ani nehne, budete mít uvnitř k zalknutí – se sítí i bez ní. Jakmile zafouká, pocítíte to. Síť skutečně ničemu nebrání,“ vyvrací další mýtus Pavel Hrdlička, majitel internetového obchodu labona.cz.

 

3. Sítě na okně vypadají jak pěst na oko

Prakticky všechny české firmy prodávají sítě proti hmyzu s bílým, hnědým nebo černým rámem a neutrálním šedým nebo černým výpletem. Na naprostou většinu oken tak už v základní nabídce seženete sítě, které s oknem perfektně splynou a skoro na něm nejsou vidět. Mnozí zákazníci pak dokonce říkají, že se sítí okno vypadá ještě lépe, než bez ní. V případě atypických oken si nechte vyrobit sítě na míru – získáte nad jejich vzhledem plnou kontrolu.

 

Síť proti hmyzu vás do okna standardního rozměru vyjde na pár stovek, pokud si ji koupíte online – např. na tomto e-shopu – ušetříte navíc za dopravu i montáž. Ta je přitom úplně primitivní: většina sítí se instaluje prostým zaháknutím otočných zobáčků k okennímu těsnění.

 

Klidně si pro začátek kupte jenom jednu síť do jednoho okna – a sami se pak rozhodněte, zda chcete další. A mějte u toho na paměti, že síť můžete v případě nespokojenosti kdykoliv sundat.