Komatsu potřebu bagr

Český výrobce turniketů COMINFO vykázal i v covidovém roce černá čísla. Zisk se blížil 35 milionům korun

Koronavirová pandemie přinesla celé řadě firem nejen z průmyslu, které se věnují bezpečnosti, mnoho problémů. Český výrobce turniketů, vstupních zařízení a identifikačních systémů COMINFO přesto na tržbách inkasoval 357 milionů korun, přičemž po zdanění to znamenalo zisk 34,8 milionů korun.

Společnost COMINFO byla založena již v roce 1990 ve Zlíně a své sídlo zde má dodnes. V první polovině devadesátých let zahájila vývoj identifikačních systémů a následně i vývoj a výrobu turniketů. Od roku 1996 expandovala na zahraniční trhy a k roku 2021 své produkty prodává do více než 80 zemí světa.

Po sametové revoluci jsme začínali doslova od nuly. Postupem času jsme se vypracovali mezi špičku v oboru a od roku 2019 jsme součástí skupiny Gunnebo, což je přední světový specialista na turnikety a přístupové systémy. I nadále chceme být vnímáni jako dynamická společnost určující trendy v rámci našeho odvětví,“ přibližuje společnost COMINFO její generální ředitel Jarmil Vlček.

Turnikety COMINFO po celém světě

Veškerý vývoj, výroba i prodej probíhá takzvaně „in house“. Tento proces má nespornou výhodu v tom, že firma dokáže svá řešení přizpůsobit svým zákazníkům na míru podle jejich přání a také podle dispozic prostor, kde jsou turnikety instalovány. Bezpečnostní systémy COMINFO tak můžete najít například v pražském Národním divadle, v Dominion Tower v Moskvě, ve výškové budově 1 William Street v australském Brisbane nebo v sídle Generálního konzulátu České republiky v Chicagu v budově Michigan Plaza.

Tento výčet není ani zdaleka konečný. Velice zdařile se podařilo naše turnikety instalovat také například v budově SKY PARK v Bratislavě nebo v německém Frankfurtu. Dbáme na to, aby naše produkty harmonicky zapadly do celkového architektonického obrazu prostoru a zefektivnily pohyb osob,“ doplňuje Vlček.

EasyGate Superb – nejtenčí plně vybavený turniket na světě

Do portfolia společnosti patří turnikety s otočnými a posuvnými křídly, trnové turnikety, automatické vstupní branky a plnoprofilové nebo rotační turnikety. V nabídce společnosti najdeme také elektronické systémy a hardware jako jsou čtečky identifikačních karet, řešení pro placený vstup nebo docházkové terminály a software. Největší pozornosti se těší EasyGate Superb, což je nejtenčí plně vybavený turniket na světě.

Jde o turniket s otočnými křídly, tzv. „speedgate“, který vyniká minimálními rozměry a zároveň maximálním zabezpečením. Je vybaven 24 páry optických senzorů pro detekci vstupu neoprávněných osob, které zajišťují maximální zabezpečení a bezpečný průchod uživatele. Pro turniket je charakteristický prostorově úsporný produktový design se subtilní konstrukcí kabinetu a vysokým ergonomickým komfortem. Turniket také nabízí možnost důmyslné integrace řady technologií a lze jej dle požadavků zákazníka přizpůsobit tak, aby přirozeně zapadl do celkového architektonického obrazu okolního prostoru“, popisuje svou vlajkovou loď, po které je stále větší poptávka, Vlček.