Cime 2 kvartál 2024

Ve zlínské nemocnici vzniká dočasné zázemí pro pracoviště úklidu i prádelnu

Zlín 3. prosince (ČTK) - V areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) vzniká dočasné zázemí pro pracoviště úklidu a nádvorní čety, také pro prádelnu. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí nemocnice Renáta Večerková. Pracoviště budou fungovat ve speciálně upravených modulárních buňkách.

"Stěhování tří provozů do nových prostor souvisí s plánovanou výstavbou takzvaného centrálního objektu. Nacházet se bude mezi budovou LDN a stávající internou v místě nynější nefunkční staré prádelny. Tento objekt bude v rámci příprav zbourán, protože už řadu let nesplňuje potřebné technické ani funkční požadavky," uvedla mluvčí. Veřejnou soutěž na demolici objektů v areálu zlínské nemocnice již dříve kritizovali krajští opoziční zastupitelé, také kvůli vysoké ceně. Ve věci má rozhodnout Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Předpokládané náklady na centrální objekt se odhadují na dvě až tři miliardy korun. "Pokryty budou z částky alokované v rozpočtu Zlínského kraje na výstavbu nové nemocnice a z rozpočtu KNTB. Zadávací řízení k veřejné zakázce na projektanta nového objektu bylo zahájeno 10. září," uvedla mluvčí.

Nemocnice zatím připravuje dočasné zázemí pro úklid i prádelnu. "Montáž buněk potrvá dva až tři dny. Následně proběhne instalace ústředního topení, dojde k napojení na sítě, a budou realizovány zpevněné plochy. Poté budou mít úklid, údržba i prádelna k dispozici vše potřebné pro svou práci," uvedl provozně technický náměstek KNTB Jiří Šumník.