Komatsu potřebu bagr

Serviscentrum Vysočina těší věrnost zákazníků i vzrůstající zájem o nová vozidla značky Tatra

Česká společnost, specializující se na nákladní vozidla, nastavuje díky špičkové kvalitě nabízených vozidel, nonstop pohotovosti a komplexnímu portfoliu služeb laťku ve svém oboru čím dál tím výše, a to již celou řadu let.

Serviscentrum Vysočina s.r.o. (SCV) sídlí nedaleko v Jihlavě. Pod tímto názvem (dříve Silnice Jihlava či COLAS CZ) funguje na trhu nákladních vozidel již více jak 25 let. Zabývá se prodejem jak nových, tak ojetých vozů a značkových náhradních dílů. K její dlouhodobé činnosti neodmyslitelně patří také záruční, pozáruční a asistenční servis.

Na území České republiky platí mimo jiné za největšího autorizovaného dealera Tatra Trucks, přičemž toto obchodní partnerství trvá od roku 1994. A od roku 1998 je SCV rok co rok vyhlašováno jako nejúspěšnější dealer této legendární kopřivnické značky.

„Velmi mě těší vzrůstající zájem o nová vozidla TATRA PHOENIX a dále věrnost stávajících zákazníků k této značce. Největší zájem je o odvozní soupravy do lesa, na odvoz dlouhého i krátkého dřeva. Dále jsou to vozidla pro zemědělský sektor v provedení „traktor“,“ uvedl k dlouholeté spolupráci jednatel firmy Serviscentrum Vysočany s.r.o., pan Tomáš Reitermann.

Svůj první model TATRA PHOENIX, kterého již SCV stačilo každý rok předat spokojeným zákazníkům rovných 75 kusů, převzala v nedávné době také firma Metrostav. A ne zrovna ledajaký. Protože se jihlavské servisní středisko dlouhodobě výborně orientuje i na poli speciálních úprav, šlo o vskutku vyšperkovaný terenní model s pohonem 6x6 a s izolovanou nástavbou Schwarzmüller pro přepravu asfaltových směsí, na míru upravený přesně pro potřeby klienta, což v tomto konkrétním případě znamená, že nákladní vozidlo je po všech stránkách uzpůsobeno pro časté převážení obalované asfaltové směsi, ale intenzivní uplatnění nabízí i mimo sezónu pokládky povrchu vozovek, například v rámci přepravy zeminy po jednotlivých staveništích, kdy si hravě poradí i v mimořádně náročném terénu. Izolovaná nástavba má certifikaci TÜV a splňuje také normu DIN, jejíž plnění je od dodavatelů přepravy obalované směsi vyžadováno v sousedním Německu kvůli co nejvyšší kvalitě vozovky. Do budoucna se očekává, že certifikace techniky používané pro přepravu obalovaných směsí bude podmínkou pro účast na stavebních akcích ŘSD. Díky splnění této normy izolovaná nástavba představuje pro stavební firmu přidanou hodnotu, neboť správná teplota asfaltové směsi je bezpochyby jedním z klíčových faktorů, určujících výsledný povrch pozemní komunikace. Další výhodou je prodloužení dojezdu z obaloven i nižší emise. „Terénní speciál 6x6 s izolovanou nástavbou v našem vozovém parku dosud chyběl. Přinese nám nové možnosti využití,“ uvedl při předání Zdeněk Kulha, vedoucí provozu dopravy a mechanizace Metrostav Infrastructure a.s.

Právě přestavby nákladních vozidel tvoří jeden z pilířů portfolia společnosti SCV, která realizuje veškeré myslitelné druhy přestaveb od prodlužování nebo zkracování rozvorů až po úpravy rámů či elektroinstalace.

Pokud jde o nákladní vozidla, je Serviscentrum Vysočina kromě české Tatry také autorizovaným servisem pro vícero zahraničních značek, kam patří zejména Iveco nebo třeba Wabco, Eberspacher, Webasto, Ateso, SAF a BPW.

Aby mohli pracovníci jihlavského servisu profesionálně obsáhnout pestrou paletu strojů, je k tomu zapotřebí vybavení, které rozhodně předčí běžné standardy. Co do servisního nářadí zde nechybí originální servisní přípravky Tatra. K vybavení patří čtveřice montážních jam, kanálové i sloupové zvedáky, brzdové válce, přístroje kontrolující geometrii vozidel, stolice na kontrolu čepů i moderní výdejna olejů a maziv. Novinkou je tryskací a lakovací box. Servis se rozrostl také o zbrusu novou stanici měření emisí.

Zajímavostí je pak hned tucet stání o délce 20 metrů. Uvedené rozměry umožňují věnovat se důkladnému servisu celých souprav včetně přípojných vozidel. A celková vybavenost střediska předurčuje pracoviště ke špičkovému pozáručnímu servisu všech značek. Veškeré návěsové a přívěsové techniky nevyjímaje. SCV je autorizovaným servisem domácí značky PANAV, který je však vždy připraven na opravu návěsové a přívěsové techniky i v případě jiných výrobců.

Zákazníci na služby servisu nedají dopustit i díky neustálé pohotovosti šikovných mechaniků. Zdejší tým profesionálů je stále v pohotovosti, neboť tato „četa“ mechaniků drží stálou servisní pohotovost po celý rok 24 hodin denně. Kromě toho provádějí mechanici výjezdy přímo k zákazníkům. Je-li potřeba, zajistí odtah.

K dlouhodobé činnosti firmy Serviscentrum Vysočany patří kromě nových vozů i prodej starších a ojetých vozidel. Ale i v tomto případě nesmí chybět přidaná hodnota. Díky vybavení, zkušenostem a odbornému personálu dává SCV do prodeje ojeté nákladní vozy ve stoprocentním stavu. Konečný zákazník tak má možnost koupit za méně peněz starší vůz s jistotou, že prošel důkladným a komplexním servisem.

Nákladní vozidla značek TATRA a IVECO poskytuje servisní středisko také k pronájmu. Přední český dealer nákladních vozidel nyní navíc spolupracuje s PEAC Finance, společností zajišťující komplexní řešení v oblasti leasingu strojů a zařízení, financování užitkových vozidel a zemědělských strojů po celé Evropě. Tyto možnosti klienti velice oceňují.

Pokud byste chtěli Serviscentrum Vysočina navštívit, můžete tak učinit na adrese Kosovská 457/10, 586 01, Jihlava. Zde je umístěn jak centrální sklad náhradních dílů, tak servisní středisko. Zajisté se setkáte s individuálním přístupem a možnostmi, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Kontakt:

Serviscentrum Vysočina, s. r. o.

Kosovská 457/10
586 01 Jihlava  

Telefon 567 563 711
E-mail: scv@scv.cz

www.scv.cz