husqvarna

e4 dům může být levnější až o 450 000 Kč díky dotaci, se kterou vám pomůže Wienerberger

Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, nabízí zájemcům o výstavbu e4 domu pomoc s vyřízením dotace nová zelená úsporám, díky které může být nový dům levnější až o 450 000 Kč.

Pomoc s dotací je určena pro zákazníky, kteří plánují stavět e4 dům. V případě zájmu se zájemce může obrátit na zákaznický servis Wienerberger, nebo na kontakt uvedený na www.e4dum.cz. „Nejprve zákazníka spojíme s projektantem e4 domu, který navrhne projektovou dokumentaci v souladu s představou investora a důležitými parametry dotace,“ vysvětluje Ing. Daniel Uskokovič, vedoucí projektu Wienerberger e4 dům. „Naši specialisté provedou zákazníka celým dotačním procesem, od prvotní konzultace, přes vytvoření projektové dokumentace až po kontrolu samotné realizace domu a naplnění všech náležitostí pro úspěšné splnění podmínek dotace. Naše práce končí v momentě, kdy zákazník obdrží dotační částku na svůj bankovní účet.“

Stavitel může získat dotaci na všechny výdaje související s výstavbou domu:

- obvodové zdivo, podlahy, stropy, otvorové výplně a další;
- technické zařízení budovy jako například řízené větrání se zpětným získáváním tepla – rekuperaci, tepelná čerpadla, solární systémy nebo fotovoltaiku;
- realizaci zelené střechy.

Celkem tak může investor získat dotaci 150 000 až 450 000 Kč dle realizace konkrétních opatření. Vyřízení dotace se vždy přizpůsobuje potřebám zákazníka, počítat však třeba minimálně se třemi měsíci.

e4 je koncept zdravého cihlového domu na míru od společnosti Wienerberger. Dům je navržen tak, aby poměr pořizovací ceny a užitné hodnoty byl výhodný a dosažitelný pro co největší počet investorů. To znamená i vysokou životnost a minimální náklady na údržbu a provoz – a to včetně nízkých ročních nákladů na energie nejen letos, ale i do budoucna. Toho je docíleno použitím ucelených systémů a kvalitních materiálů při stavbě. e4 dům je vhodný jak pro stavbu profesionální stavební firmou, tak i pro stavbu svépomocí.

Výhody stavby domu se stavební firmou programu Wienerberger e4:

- Stavba domu může být celá kompletně na klíč
- Smluvní firmy z programu pokrývají celou Českou republiku
- Design domu dle přání zákazníka

e4 dům = ekonomika, energie, estetika, ekologie

e4 domy vyhovují náročným požadavkům domů s téměř nulovou spotřebou energie. Jsou připraveny pro moderní nároky na bydlení a životní styl i v následujících desetiletích.

Cena domu, která reprezentuje ekonomiku e4, je optimalizovaná a plně srovnatelná s jinými konstrukčními řešeními na českém trhu. e4 dům vám zaručí nízké roční náklady za energie – nyní i do budoucna.

Nízká spotřeba energií při provozu e4 domu je zajištěna díky jeho technologicky vyladěnému systému. Konstrukce jednovrstvého obvodového zdiva bez dodatečného zateplení splňuje parametry pro dům s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB).

Estetika, tedy vzhled e4 domu záleží zcela na přání a představách zákazníka, není omezen pouze na typové projekty. Pálené materiály dodají vašemu domu styl, eleganci a nadčasovost. Funkčnost, barevnost ani krása se po dlouhá léta užívání nezmění.

e4 dům poskytuje zdravé vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou a akustickým komfortem. Pálené tašky a cihly jsou vyrobeny z přírodních, tedy ekologických materiálů, což zajišťuje absenci veškerých škodlivin. Kritéria konceptu e4 kladou důraz na snižování spotřeby vody, energií a emisí CO2. To ze stavby e4 dělá trvale udržitelný koncept.