Komatsu potřebu bagr

Pražský magistrát ve čtvrtek vypíše tendr na P+R parkoviště na Opatově

Praha 13. června (ČTK) - Pražský magistrát ve čtvrtek vypíše tendr na stavbu P+R parkoviště se zhruba 500 parkovacími místy na Opatově. Zakázka s předpokládanou hodnotou 750 milionů korun bez DPH je největší zakázkou, kterou magistrát hlavního města letos plánuje vypsat. Vyplývá to z předběžného oznámení k zakázce, která byla dnes zveřejněna ve věstníku veřejných zakázek, a z dřívějších vyjádření náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě).

Kapacita nového čtyřpodlažního parkovacího domu v blízkosti stanice metra Opatov bude 495 parkovacích stání. Součástí objektu v Chilské ulici bude rovněž ozeleněná střecha, na níž vznikne park. Parkovací dům postaví vybraný stavebník podle projektové dokumentace, kterou zpracovala společnost SATRA.

Cílem P+R parkovišť je nabídnout dojíždějícím řidičům možnost zanechat auto na okraji metropole a dále pokračovat MHD. Praha nyní buduje mimo jiné záchytný P+R parkovací dům u stanice metra B Nové Butovice, jehož stavba má vyjít přibližně na 293 milionů korun. Další P+R parkoviště město plánuje na Zličíně. Loni město otevřelo parkovací dům na Černém Mostě, kde zaparkuje 886 aut. Jeho stavba vyšla asi na půl miliardy korun. Praha se potýká s nedostatkem míst na parkovištích P+R dlouhodobě.