Komatsu potřebu bagr

Oana Stamatinová jmenována v Colliers do funkce ředitelky ESG pro střední a východní Evropu

O problematice ESG bude hovořit v Praze na konferenci Property Forum 2022

PRAHA, 4. KVĚTNA, 2022 -  Společnost Colliers, která poskytuje diverzifikované profesionální služby a správu investic, povýšila Oanu Stamatinovou na ředitelku ESG (Environmental, Social and Governance) pro střední a východní Evropu (CEE), zahrnující Bulharsko, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko.

Oana Stamatinová dříve působila jako zástupkyně vedoucího oddělení certifikace zelených a zdravých budov a průzkumu budov společnosti Colliers v Rumunsku. Je osvědčenou odbornicí v oboru, podílela se na poradenství v oblasti certifikace LEED, BREEAM a WELL pro více než 100 projektů v posledních 10 letech o celkové rozloze přibližně 3 miliony metrů čtverečních. V rámci divize Průzkum budov se v posledních 15 letech podílela také na poradenských službách souvisejících s monitorovacími aktivitami projektů a technickou due diligence s plochou 3,4 milionu metrů čtverečních.

Oana Stamatinová bude zodpovědná za realizaci globálních cílů společnosti Colliers v oblasti ESG v regionu střední a východní Evropy. Nový strategický rámec Zlepšení zastavěného prostředí z roku 2021 je navržen tak, aby zavedl osvědčené postupy ESG napříč celou organizací. Kromě toho Oana Stamatinová vytvoří a vybuduje vzdělávací program ESG pro zaměstnance v regionu střední a východní Evropy a společně s místními kancelářemi spustí marketingovou a komunikační strategii pro služby ESG.

Jsem ráda, že mohu Oanu přivítat v této nové funkci. Jsem si jistá, že s tak rozsáhlými zkušenostmi v oblasti poradenství pro udržitelný rozvoj úspěšně přispěje k závazku společnosti Colliers zlepšovat dopad na životní prostředí a vytvářet ekonomickou a sociální hodnotu napříč celou organizací na mezinárodní úrovni,“ uvedla Monika Rajska-Wolinska, generální ředitelka Colliers ve střední a východní Evropě.

„ESG je plánem, jak dělat to, co je správné, což je jedna z našich základních hodnot v Colliers. Je pro mě vzrušujícím krokem a ctí, že mohu převzít roli ředitelky ESG pro střední a východní Evropu a Rumunsko. Těším se, že budu moci pracovat po boku talentovaných regionálních týmů při realizaci strategie Zlepšení zastavěného prostředí," řekla Oana Stamatinová, ředitelka ESG v společnosti Colliers ve střední a východní Evropě a Rumunsku.

Oana Stamatinová se ve své nové roli představí v Praze na mezinárodní odborné konferenci Property Forum 2022. V úterý 10. května 2022 zde povede panelovou diskusi zaměřenou na ESG.

O skupině Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) je přední diverzifikovaná společnost poskytující profesionální služby a správu investic. Naše společnost působí v 62 zemích a 17 000 podnikavých profesionálů spolupracuje na poskytování odborného realitního a investičního poradenství klientům. Již více než 27 let přináší naše zkušené vedení s významným vnitřním podílem akcionářů složené roční investiční výnosy ve výši 20 %. S ročními příjmy ve výši 4,1 miliardy dolarů a více než 50 miliardami dolarů spravovaných aktiv společnost Colliers maximalizuje potenciál nemovitostí a reálných aktiv, aby urychlila úspěch našich klientů, našich investorů a našich lidí. Více informací se dozvíte na stránkách corporate.colliers.com, Twitter @Colliers nebo LinkedIn a lokálně na @Colliers_EMEA, LinkedIn a Colliers.cz.