Komatsu potřebu bagr

Vlastnosti skla a estetika

Každá budova má jinou potřebu s ohledem na estetiku, vlastnosti a funkci, ale jen málokterý materiál má tak výrazný vliv na všechny tři oblasti jako sklo. Guardian Glass nabízí zákazníkům výrobky s vysokými užitnými vlastnostmi a bez ústupků estetice.

Estetika, vlastnosti a funkce skla jsou navzájem propojeny; nelze zvažovat jednu bez druhé. Řada vzhledových aspektů skla se váže k určitým funkčním vlastnostem a naopak. Volbou správného skla mohou architekti využít těch nejlepších vlastností v kombinaci s nejatraktivnějším vzhledem.

V několika posledních desetiletích probíhal v odvětví stavebního skla závod o nejlepší vlastnosti. Jenže nyní, jak technologie dozrála, se zlepšování vlastností čím dál více zpomaluje. Tato malá zlepšení výkonu jsou často za cenu snížení estetické přitažlivosti skla.

Pokud bychom chtěli zlepšit selektivitu (tj. poměr mezi světelnou propustností skla a solárním faktorem), estetika skla a barva světla v budově by pravděpodobně nebyly žádoucí ani pro architekta, ani z hlediska komfortu obyvatelů budovy.

Trendy pro dnešní skleněné fasády jsou neutralita, vysoká světelná propustnost, odrazivost (sklo s vysokou nebo naopak nízkou odrazivostí), velké prosklené plochy a tvary (ohýbaná skla).

Společnost Guardian Glass proto podnikla odvážný krok na cestě, která představuje odlišnou vizi produktového portfolia. Cílem Guardian Glass je poskytovat nejvýkonnější a nejatraktivnější výrobky v odvětví skla pro architektonické účely. Díky propojení flexibility, barvy a funkčnosti pomáhají naše výrobky architektům realizovat i ty nejinspirativnější vize.

Nedávno jsme uvedli na trh nové typy skel, které se pyšní vylepšenou estetikou s neutrálnější a konzistentnější barvou bez ohledu na úhel pohledu.

 

Podívejme se na aktuální příklad:

Sklo Guardian SunGuard® SNX 60

Naše protisluneční pokovené sklo SunGuard SNX 60 je příkladem výrobku, který jsme nedávno uvedli na trh, a který nabízí lepší vzhled, ale přitom zachovává úroveň výkonnosti jako jeho předchůdce.

SunGuard SNX 60 je protisluneční sklo s trojitým povlakem stříbra, které nabízí vynikající vlastnosti, energetickou účinnost a lepší estetiku. Má trvale neutrální, transparentní vzhled. Propouští 60 procent denního světla a jen 29 procent slunečního tepla a poskytuje velmi vysokou úroveň tepelné izolace.

SunGuard SNX 60 byl vybrán pro projekt La Casa del Desierto („Pouštní dům“). Tento náročný, ale kreativní projekt společnosti Guardian Glass byl nedávno dokončen ve španělské poušti Gorafe. Projekt má jasný cíl: názorně demonstrovat význam skla v každodenním životě napříč všemi ročními obdobími, a to v jednom z nejdrsnějších a nejextrémnějších prostředí v Evropě.

Dům La Casa del Desierto spočívá na dřevěné konstrukci a je zcela prosklený energeticky úsporným sklem Guardian Glass, včetně skla SunGuard SNX 60. Design tohoto ekologického, energeticky úsporného domu je výsledkem společného úsilí velkého a zkušeného týmu architektů spolu s odborníky z oboru skla, inženýry a konzultanty.

Spolupracujeme s partnery při řešení specifických problémů

Společnost Guardian Glass úzce spolupracuje s partnery z oboru, aby zákazníkům poskytla řešení, která jsou plně testována a schválena ke specifickému použití a k řešení náročných problémů. To znamená, že chceme nabízet architektům, dodavatelům prosklených fasád a výrobcům izolačních skel ideální řešení úkolů, kterým čelí.

 

Jako příklad takových řešení lze uvést:

Guardian System TEA

Aktuální novinkou v oblasti vývoje od společnosti Guardian Glass (také použitou v La Casa del Desierto) je Guardian System TEA (neboli „True Edge Application“). Tato unikátní technologie zlepšuje kvalitu a snižuje dobu potřebnou pro smaltování hran u tepelně opracovatelných skel Guardian s naprašovaným povlakem.

Guardian System TEA, vyvinutý v úzké spolupráci se společností Ferro (přední světový dodavatel smaltů na sklo), je nejen rychlejší, ale i spolehlivější oproti tradičním metodám (produkuje dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícími optickými vlastnostmi), což zkracuje dodací dobu skel ke strukturálnímu zasklení budov. Tato technologie snižuje počet kroků při zpracování a umožňuje rychlejší dodávku zákazníkovi.

System TEA firmy Guardian se aplikuje na sklo s naprašovaným povlakem a vytváří pevný a stejnoměrný povrch se spolehlivou přilnavostí pro použití na strukturální zasklení fasád, celoskleněné rohy, zasklení střech, skleněné lamelové žaluzie, strukturálně osazená výklopná okna v plně prosklených fasádách a skleněná žebra.