Komatsu potřebu bagr

Umění pod ochranou skel od společnosti Guardian Glass

Bertrange, Lucembursko, 26. října, 2021 –  Těm, kteří obdivují umění, není třeba představovat dvě architektonicky nepřehlédnutelné budovy, jejichž zdi ukrývají cenné exponáty. První z nich je kulturní centrum Yapi Kredi, které se nachází v samém srdci Istanbulu, na rušné ulici Istiklal. Druhou budovou je lucemburské Národní muzeum historie a umění (MNHA). Obě místa mají jedno společné, jsou to skla Guardian Clarity™ dodaná společností Guardian Glass.

Kulturní centrum Yapi Kredi, známé také jako Yapi Kredi Kultur Sanat (YKKS), stojí přímo na historickém náměstí Galatasaray. Jde o sídlo výtvarného umění a literatury, konají se zde výstavy, tematické přednášky a workshopy, našli byste zde ale i rozsáhlou knihovnu a knihkupectví. Budova YKKS byla postavena už v 50. letech minulého století, její originální design navrhl německý architekt Paul Schmitthenner. V roce 2017 pak prošla rekonstrukcí a získala novou podobu, kterou ji vtiskla společnost Teget Architecture.

Architekti v rámci nového designu zvolili antireflexní skla Guardian Clarity ™. Tento typ skla doplňuje exteriér tak, aby zapadal do okolní městské architektury a dotvářel tak celkový dojem z unikátního spojení budovy a náměstí. Skla Guardian Clarity ™ jsou díky svým vlastnostem nepostradatelné také pro interiér, kdy návštěvníkům centra Yapi Kredi umožňují vychutnat si opravdový zážitek z umění.

Národní muzeum historie a umění v Lucemburku je domovem mnoha uměleckých předmětů, nástrojů, mincí, archeologických nálezů a dalších jedinečných kousků. Aby byly všechny artefakty dokonale chráněny před okolními vlivy nebo poškozením a zároveň si je každý návštěvník muzea mohl nerušeně prohlížet, bylo opět vybráno sklo Guardian Clarity™. To bylo použito pro výrobu skleněných vitrín za účelem ochrany a zachování všech předmětů. Jejich antireflexní povrchová úprava návštěvníkům pomáhá soustředit se na vystavená díla, aniž by je rušily odlesky z okolního osvětlení.

Světelná propustnost skla Guardian Clarity je 98 % a odraz světla je na úrovni nižší než 1 %. To znamená, že přináší maximální průhlednost a zároveň snižuje nežádoucí odrazy světla na minimum. Jeho použití je pak vhodné právě tam, kde odrazy světla působí problém. Je proto ideální pro galerie, muzea nebo různé typy expozic.

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®. Navštivte stránky https://www.guardianglass.com/

Guardian Industries

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, v americkém státě Michigan. Se závody v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, na Blízkém východě a v Asii společnost zaměstnává přes 15 000 lidí. Vyrábí vysoce funkční plavená, povlakovaná a zpracovaná skla pro použití v oblasti architektury, rezidenčního bydlení, interiérů, přepravy a technického využití. Rovněž dodávají vysoce kvalitní pochromované a lakované plastové díly pro automobilový průmysl. Vize společnosti Guardian je být preferovaným partnerem našich zákazníků, dodavatelů, zaměstnanců a komunit na základě vzájemného prospěchu. To vede k soustavné snaze zlepšovat životy lidí prostřednictvím produktů a služeb s šetrným využitím zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.