Komatsu potřebu bagr

Spádované odvodnění ploch Fakultní nemocnice v Olomouci

 

Největší nemocnice v Olomouckém kraji, Fakultní nemocnice, se rozšiřuje o novou budovu kliniky. Pětipodlažní budova pojme pracoviště II. Interní kliniky a Oddělení geriatrie, včetně lůžkového oddělení s kapacitou 100 lůžek. Podle vedoucího útvaru investic FN Olomouc, Ing. Jaroslava Junka, je budova projektována s inovativními prvky a téměř nulovou spotřebou energie. Energetická náročnost je desetkrát nižší ve srovnání s prostorami, ve kterých sídlí tyto zdravotnické provozy dnes.

 

Součástí technického řešení je i systém odvodnění, bezpečný pro pohyb osob. U žlabů byla navržena spádovaná varianta žlabů z polymerického betonu MEA EN2000. Žlaby EN2000 se spádem dna a s litinovou ochrannou hranou jsou instalované s litinovým roštem pro zatížení C250 kN. Rošt je vybaven bezšroubovým zámkem PROFIX, který umožňuje bezpečné a pevné uchycení a také zároveň rychlé čištění.

 

Jedním z mnoha detailů, které bylo třeba „odladit“ přímo v průběhu stavebních prací, bylo i bezpečné a estetické ukončení dlažby. Vzhledem k tomu, že přes ukončovací hranu bylo připevněno sklo nerezovými prky, bylo třeba najít tenký, nerezavějící materiál, který se nezašpiní. MEA pomohla vyřešit detail s kompozitním profilem ve tvaru L, který byl na míru vyroben. Kompozitní materiály nekorodují, dlouhodobě odolají výkyvům teplot i přímému působení slunce, aniž by změnily barvu nebo vlastnosti.

Více o polymerbetonových žlabech MEA zde

O možnostech kompozitních konstrukcí zde

Více o stavbě kliniky na stránkách nemocnice