Komatsu potřebuju bagr

Rychle a na míru zhotovené flexibilní kovové potrubí sníží celkovou cenu instalace

PRAHA, 26. ledna: Denně strávíme až 90 % času v budovách, často bez přímého přístupu k venkovnímu ovzduší. Vzduch, který dýcháme, v mnoha případech zajišťuje vzduchotechnický systém. Na jeho správném fungování se odráží nejen dobře odvedená instalace, ale i kvalitní materiály. Základním stavebním kamenem každé vzduchotechniky je pevné či flexibilní vzduchotechnické potrubí.

Jeho velká variabilita použití co do tvarů a prostor vyžaduje vysokou míru přizpůsobení a flexibility. Společnost Gumex dokáže díky novým výrobním postupům vyjít vstříc rozličným požadavkům svých zákazníků, ať už se to týká barvy, množství, délky nebo průměru.

Až 5000 metrů nové vyrobeného potrubí za týden

Ohebné hliníkové hadice SEMI ALG jsou vyráběny pomocí technologie HAFLEX, kdy se podélná hrana hliníkového pásu postupně stlačuje, až vznikne hadice. Jedná se tedy o profilovaný a spirálově stáčený pás z hliníkové slitiny, díky čemuž není limitovaná výsledná délka. Vzduchotechnické tvarovatelné potrubí se dá libovolně namodelovat a drží tvar. Na přání zákazníků začal Gumex flexipotrubí dodávat i v praktické černé barvě. Černé provedení krásně zapadne do tmavých interiérů, často se používá v digestořích při montáži kuchyní.

„Díky našemu novému stroji teď dokážeme vyrobit až 125 metrů potrubí za hodinu včetně stlačení a zabalení, což je při osmihodinové směně 5000 metrů za týden, takže i velcí zákazníci mohou odebrat požadované průměry a délky skutečně rychle. Hlavní výhodou pro naše zákazníky bude ale určitě možnost objednat libovolné délky, přesně jak jsou zvyklí u našeho ostatního sortimentu, vysvětlil Petr Všetula, ředitel výroby společnosti Gumex.[1]  Při plánování či rekonstrukci vzduchotechniky lze v Gumexu kromě potrubí nakoupit i další pružné segmenty jako hadice z PVC, PU nebo materiálů odolávajících extrémním teplotám a chemikáliím. Takové potřebují především výrobní firmy. Samozřejmostí jsou samolepící pásky a spony pro upevnění, které při instalaci přijdou vhod.

Chytrá přeprava i skladování jsou ekologické a šetří místo

Natahovací vzduchotechnické potrubí zákazník obdrží ve stlačeném stavu. V případě zájmu může být zabalené v krabicích vyrobených na míru dle průměrů, množství a délek potrubí. Každý centimetr čtvereční místa je tak maximálně využit, což je nejen ekologické, ale i praktické při skladování před instalací nebo při přípravě a kompletaci všech materiálů pro stavbu.

Ohebné potrubí je k dostání také ve variantě nerez. Tento materiál nelze na rozdíl od hliníku stlačit, jeho předností je ale mimořádná teplotní a chemická odolnost. Uplatňuje se tak často v laboratořích či v potravinářství.  V praxi ji lze nainstalovat až do délky tří metrů, aniž by se prohnula.

Veškeré vzduchotechnické potrubí vyrobené v Gumexu je podrobené tlakovým zkouškám a splňuje požadavky na větrání budov.   Cílem rychlé výroby v délkách na míru je zlevnění finálních instalací vzduchotechniky.  

Fotografie ke stažení naleznete na následujícím odkazu:

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/albums/72177720295862906

O společnosti Gumex:

Firma GUMEX, spol. s r.o. je rodinná firma založená roku 1994 v České republice. Od roku 2006 působí dceřiná společnost GUMEX SK, spol. s r.o. také na Slovensku. Firma poskytuje své služby ve Strážnici, Brně, Praze, Hradci Králové, Bratislavě, Žilině, Zvolenu a v Košicích. Dohromady pečuje o více než 12 tisíc zákazníků z řad firem a živnostníků. V Česku a na Slovensku zaměstnává více než 150 lidí. Disponuje skladovými, výrobními a provozními plochami o rozloze větší než 13 000 m2. Gumex se specializuje na produkty a služby mezi které patří:

  • Průmyslové hadice a jejich kompletace s koncovkami;
  • těsnicí profily, těsnicí materiály a výroba těsnění;
  • pryžové a plastové průmyslové podlahoviny a rohože;
  • dopravníkové pásy včetně jejich servisu a montáže;
  • protihlukové izolace a jejich úprava na míru;
  • fólie do vrat a průchodů a jejich montáž.

[1] Jedná se o údaj pro nejpoužívanější průměr 100 mm .