Cime 2 kvartál 2024

Příslušenství pro svislou dopravu jednotlivých dílů lešení prostřednictvím lanových vrátků a výtahů s ozubením

Jak co nejefektivněji využít lanových vrátků a výtahů s ozubením při provádění veškerých běžných lešenářských prací? I když jsme přesvědčeni, že jste se základním příslušenstvím pro dopravu jednotlivých dílů lešení dobře seznámeni, jistě se najdou šikovné doplňky a pomůcky k uchycení těchto dílů pro svislou dopravu, které ještě nejsou natolik známé, a které mají bezpochyby potenciál významně ulehčit práce realizované na lešení. V tomto článku se proto zaměříme právě na prezentaci různých druhů příslušenství.

GEDA 300 Z, Einstieg 2, Der geräumige Helfer für jeden Einsatz auf der Baustelle!

Lanové vrátky GEDA využijete při stavbě lešení

Lanové vrátky GEDA nepotřebují žádnou velkou reklamu, neboť jsou v naší branži v České republice již dlouhou dobu dostatečně dobře známé a na stavbách s lešením, zejména v posledním desetiletí, představují suverénně převládající druh lanových výtahů.

Značné oblibě se těší především díky jednoduchosti, trvanlivosti i rychlé a zároveň bezpečné montáži i demontáži na základy postavených lešení. Tyto vrátky GEDA-MINI 60S, GEDA MAXI 120S a GEDA MAXI 150S nabízejí efektivní montážní koncept, který je pro stavbu lešení velmi praktický. Pohonné jednotky jsou totiž vždy situovány dole a výklopné otáčecí rameno najdeme na horní části lešení, a tak lze kdykoliv pohodlně zvyšovat pracovní výšku svislé dopravy. Pohybovat s výklopným ramenem, vážícím 12 kg, je snadné a podle aktuální potřeby jej můžeme jednoduše přemístit v rámci konstrukce lešení o patro výše, než abychom museli rozpohybovat, případně přemisťovat těžký elmotor.

Vrátky GEDA disponují dvojí délkou lana, a sice 51 m, nebo 81 m, což umožňuje dosáhnout s nimi pracovní výšky 25 m, anebo 40 m. Použijeme-li vrátky s ovládáním a s prodlouženým kabelem, dosáhneme pracovní výšky zdvihu až 76 m.

Stavební vrátky GEDA dopravují svisle samozřejmě nejen díly lešení, ale také vše, co je potřeba prakticky na každé stavbě, a to přirozeně, tedy pouze do limitované váhy zdvihaných břemen, která je stanovena pro každý typ vrátku.

Pro dopravu stavebních materiálů je nejvhodnější použít vrátky ze série GEDA STAR. U těchto vrátků se na rozdíl od předešlých používá zavěšení motoru v horní části lešení. Délka lana se pak rovná zdvihové pracovní výšce.

Lanové vrátky GEDA STAR – použití ve stavebnictví
Jak již bylo zmíněno, stavební lanové vrátky GEDA tvoří díky příhodné ceně silnou skupinu transportních zařízení, hromadně používaných pro zajištění svislých doprav na pozemních stavbách.

Popis obrázku č.1: a) umístění motoru vrátku u založení lešení

b) zavěšení panelu 5 háky

c) uchycení dílů lešení

d) zavěšení přepravníku

GEDA MINI / MAXI, Einsatz 1
GEDA MINI / MAXI, Einsatz 2
GEDA MINI / MAXI, Einstieg 1

Výtahy GEDA řady Z – výtahy s ozubením

Pro velké stavby s celoplošným lešením a maximálně efektivní dopravu těžkých stavebních materiálů nabízí GEDA hned tři varianty výtahů s ozubením, které se pohybují odvalováním ozubeného pastorku elmotoru po ozubnici připevněné vždy na jednotlivých stožárech, a to až do výšky 100 m. Tyto výtahy od firmy GEDA, používané zejména na lešení, jsou v České republice velmi oblíbené. Jejich nesporná výhoda spočívá v tom, že se po montáži lešení ihned, bez jakékoliv demontáže, dále nasadí na dopravu stavebních materiálů.

GEDA k těmto účelům vyvinula tři druhy výtahů s ozubením:

a) GEDA 200Z s nosností 200 kg a výškou zdvihu do 41 m.

b) GEDA 300Z s nosností 300 kg a výškou zdvihu do 100 m.

c) GEDA 500Z s nosností 500 kg a výškou zdvihu do 100 m.

GEDA 500 Z/ZP, Einsatz 6
GEDA 300 Z, Einsatz 3, Der geräumige Helfer für jeden Einsatz auf der Baustelle!
GEDA 500 Z/ZP, Einsatz 3

ASTA s.r.o.

Milady Horákové 28

170 00 Praha 7

E-mail: asta-geda@volny.cz

Tel: prodej: (+420) 602 296 775, (+420) 233 374 542

Tel: půjčovna: (+420) 603 460 324, (+420) 233 378 366

www.stavebni-vytahy-geda.czhttp://www.stavebni-vytahy-geda.cz