Komatsu potřebuju Bagr

Před požárem, výbuchem, zářením ochrání speciální uzávěry značky ZAPLETAL - Kovo

Protipožární vrata, dveře a speciální uzávěry nejvyšší kvality vyrábí brněnská firma ZAPLETAL - Kovo, a.s. už od roku 1993. Za bezmála třicet let své existence dodala svoje výrobky téměř tisícovce firem.

Hlavním produktem společnosti jsou požární uzávěry. Jsou určené k zástavbě do venkovních a vnitřních stavebních otvorů do maximálního rozměru 6 000 x 6 000 mm. Můžou též plnit funkci běžných dveří s požadavkem na vyšší odolnost proti mechanickému poškození. Všechny zároveň vykazují dobré teplně a zvukově izolační vlastnosti, takže se dají použít do zvukoizolačních stěn dopravních systémů.

Uzávěry jsou zhotovené z ocelových rámových konstrukcí a vyplněné nehořlavými tepelně izolačními materiály ve formě desek. Z hlediska funkce brání šíření tepla, nebo šíření tepla omezují; požární odolnost je přitom garantovaná podle požadavků na 30, 45, 60 a 90 minut. Zároveň brání pronikání kouře a zplodin hoření.

Požární uzávěry jsou nabízené v široké škále provedení. Podle druhu požárního závěru se dělí na otevíravé, posuvné, posuvné gravitační samospádové nebo s protizávažím, posuvné skládací nebo teleskopické, výsuvné, otevíravé tlakové kouřotěsné a případně atypická dvířka. Samotný uzávěr může být vyrobený z jednoho nebo dvou křídel. Uzavřít se dají manuálně, mechanicky a motoricky. Ovládat se mohou ručně stiskem tlačítka, nebo jsou napojená na kouřové, či teplotní čidlo.

Plynotěsné uzávěry slouží k uzavírání úseků s požadavkem na plynotěsnost. Plynotěsné tlakové navíc odolávají požárům a tlakovým a podtlakovým vlnám způsobených například výbuchem.

Firma nabízí také ocelové uzávěry bez tepelné izolace a tepelně izolační, které jsou určené k uzavírání vnějších i vnitřních stavebních otvorů. Uzávěry s minerální tepelně izolační výplní poskytují také velmi dobré zvukově izolační vlastnosti.

Speciální ocelové uzávěry jsou určené k uzavírání vnějších a vnitřních stavebních otvorů se speciálními požadavky na zvukotěsnost, stínění ionizujícího záření (respektive neutronů), tlakovou odolnost, hygienické podmínky a protikorozivní působení prostředí. Dveře stínící ionizující záření nachází uplatnění ve zdravotnických zařízeních na pracovištích s RTG, slouží k ochraně lidského organizmu proti nepříznivým účinkům záření. Ocelové uzávěry tlakové se využívají například v zásobnících sypkých hmot.

V rámci své výroby dodává firma rovněž řídící rozvaděče s ovládáním pro posuvné požární uzávěry a motorický pohon uzávěrů do hmotnosti 2 tun. Jištění proti sevření osob nebo předmětů je zabezpečeno monitorováním průchozího profilu uzávěru fotoelektrickým čidlem.

Výčet společností, které využívají dveře a vrata značky ZAPLETAL - Kovo, zahrnuje významné stavební organizace, průmyslové podniky (Škoda Auto, ČKD, Barum Continental), banky (Česká národní banka), divadla, nemocnice, pivovary (Budvar), nákupní centra, vysoké školy, výstaviště (BVV Brno) atd.