Mercedes

Pořádný dům za rozumnou cenu? S jednovrstvým zdivem od Porothermu je to realita

Postavit dům z nejkvalitnějších materiálů lze, i když máte nižší rozpočet. Na stavbě mohou investoři ušetřit svépomocí a s jednovrstvým zdivem, u kterého není potřeba dodatečné zateplení domu. Stavebník tím ušetří čas i peníze za další materiál a stavební firmu, která by mu zateplení instalovala. Navíc, v poměru cena/výkon vychází jednovrstvé zdivo Porotherm 38 EKO+ Profi nejlépe.

Pro mnoho investorů je při výběru stavebního materiálu rozhodujícím faktorem cena. Logicky se pak snaží najít co nejlevnější řešení, se kterým se následně snaží spokojit. Na zdivu sice v počátku ušetří, ale později toho mohou litovat z důvodů častých oprav. Dnes už je naštěstí na trhu mnoho možností, jak stavět kvalitně a za dobrou cenu. Jednou z nich je i jednovrstvé zdivo od Porothermu, které i bez potřeby dodatečného zateplení splňuje požadavky pro stavbu nízkoenergetického domu.

Zdivo je na trhu již od roku 2011 a čím dál více se dostává do povědomí investorů a projektantů. To potvrzuje i projektant a jednatel Atelieru Hestia Štěpán Polák: „Poptávku po jednovrstvém zdivu určitě vnímáme, jelikož investoři mají velký zájem o cihlu bez jakéhokoliv dodatečného zateplení. Jednovrstvé zdivo od Porothermu navíc našim klientům sami doporučujeme už v počátku tvorby projektové dokumentace. Většinou to pak dopadne tak, že si jej pro svou stavbu zvolí, díky jeho množství nesporných výhod, z nichž tou primární je určitě cena a jednoduchost manipulace. Dalo by se dokonce říct, že v 90 % případů projektových dokumentací pracujeme právě s cihlami pro jednovrstvé zdění a investoři jsou s nimi spokojení. Za tu dobu, co s ním pracujeme, jsme nezaznamenali žádné stížnosti.”

Cihla Porotherm 38 EKO+ Profi se součinitelem prostupu tepla U = 0,21 splňuje doporučenou hodnotu pro kategorii NZEB II, tedy téměř nulových domů, stejně jako klasické zdivo s dodatečnou vrstvou zateplení. Její výhodou je i šířka, ke které je následně potřeba připočíst již jen šířku omítky. V případě cihly se zateplením je standardizovaná tloušťka 50 cm – za cihlu nejméně 30 cm a za dodatečný zateplovací systém 20 cm. Pokud tedy investor zvolí cihlu s dodatečným zateplením, platí nejen za materiál navíc, ale také za jeho dopravu, nástroje, nářadí a práci odborníků, kteří jej musí na dům instalovat.

Jednovrstvé zdivo od Porothermu však razí heslo “jedna vrstva stačí”, kdy opravdu stačí pouze zdivo a venkovní omítka bez zateplení.

„Jednovrstvé zdivo je cenově dostupné, kvalitní a moderní řešení pro stavbu domu. Vychází z ověřených a tradičních pálených cihel, které mají dlouhou životnost. Dokáže s přehledem splnit normy pro nízkoenergetické stavby a domy s téměř nulovou spotřebou energie. Díky tomu se stavebník vyhne složité instalaci zateplení a ušetří drahocenný čas i finance,” doplňuje Martin Tichý, produktový manažer značky Porotherm.

Produktový tip:

Porotherm 38 EKO+ Profi

Broušené cihly Porotherm EKO+ Profi pro jednovrstvé obvodové stěny snižují výdaje domácnosti za vytápění nebo chlazení domu. Osvědčená tloušťka (38 cm) a velmi příznivá cena vyhovuje stávajícímu i novému standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB II).

  • Ideální volba pro rodinné domy i větší objekty,
  • zdivo je vyrobeno z přírodních surovin, a proto zajišťuje zdravé vnitřní klima,
  • na zdění je potřeba minimální množství malty, nebo speciální pěny (Porotherm Dryfix),
  • cihly mají dlouhou životnost,
  • součinitel prostupu tepla je dostatečný pro domy s téměř nulovou spotřebou energie - 0,21 W/m2K,
  • není potřeba dodatečná vrstva zateplení,
  • nízké náklady na údržbu domu,
  • kompatibilní se všemi doplňky pro systémové zdění Porotherm.