LHR_19-10_01_Erdbewegung-Osteuropa-CZE

Popínavé uliční stromy vyřeší zeleň ve městech

Hledáte způsob, jak vyřešit zeleň tam, kde není možné vysadit živé stromy?

Efekt městských tepelných ostrovů má negativní vliv na mikroklima měst. S rapidně přibývající zastavěnou nepropustnou plochou ve městech dochází k čím dál většímu tlaku na zeleň ve městech. Moderní výstavba se již v současnosti nese v duchu modro-zelené infrastruktury. Ideálním prvkem pro zlepšení mikroklimatu se ukazují vzrostlejší stromy. Ale s ohledem na značnou zasíťovanost prostoru pod povrchem a rizika spojená s rozrůstáním kořenů i koruny je velký strom vnímán často jako riziko. Ideální alternativou je tzv. popínavý uliční strom AS-POUSTR. Jedná se o unikátní koncept chráněný užitným vzorem.

Popínavé uliční stromy AS-POUSTRy jsou tvořeny pevnou ocelovou konstrukcí (nerezová nebo pozinkovaná ocel), která slouží jako nosný prvek popínavých rostlin. Konstrukci lze modulárně osadit pouličními lampami, vodní mlhou a dalšími prvky pozitivně zlepšujícími prostředí ve městech. Věříme, že si tento prvek najde své uplatnění především tam, kde z důvodů místních podmínek nelze vysadit levně a udržitelně klasický strom.

Popínavé rostliny vyžadují daleko menší zemní lože, kořenový systém navíc neohrožuje inženýrské sítě. Modulové řešení stromu umožňuje přizpůsobit se jakékoliv dispozici. AS-POUSTR lze umístit také do betonových květináčů a v případě rekonstrukce ulice je možné jeho přemístění i s květináčem. Nespornou výhodou je možnost doplnění o lampy pouličního osvětlení, případně doplnění zvlhčovače vzduchu nebo jiných vodních prvků.

Více na www.asio.cz