Komatsu potřebu bagr

Popínavé uliční stromy vyřeší zeleň ve městech

Hledáte způsob, jak vyřešit zeleň tam, kde není možné vysadit živé stromy?

Efekt městských tepelných ostrovů má negativní vliv na mikroklima měst. S rapidně přibývající zastavěnou nepropustnou plochou ve městech dochází k čím dál většímu tlaku na zeleň ve městech. Moderní výstavba se již v současnosti nese v duchu modro-zelené infrastruktury. Ideálním prvkem pro zlepšení mikroklimatu se ukazují vzrostlejší stromy. Ale s ohledem na značnou zasíťovanost prostoru pod povrchem a rizika spojená s rozrůstáním kořenů i koruny je velký strom vnímán často jako riziko. Ideální alternativou je tzv. popínavý uliční strom AS-POUSTR. Jedná se o unikátní koncept chráněný užitným vzorem.

Popínavé uliční stromy AS-POUSTRy jsou tvořeny pevnou ocelovou konstrukcí (nerezová nebo pozinkovaná ocel), která slouží jako nosný prvek popínavých rostlin. Konstrukci lze modulárně osadit pouličními lampami, vodní mlhou a dalšími prvky pozitivně zlepšujícími prostředí ve městech. Věříme, že si tento prvek najde své uplatnění především tam, kde z důvodů místních podmínek nelze vysadit levně a udržitelně klasický strom.

Popínavé rostliny vyžadují daleko menší zemní lože, kořenový systém navíc neohrožuje inženýrské sítě. Modulové řešení stromu umožňuje přizpůsobit se jakékoliv dispozici. AS-POUSTR lze umístit také do betonových květináčů a v případě rekonstrukce ulice je možné jeho přemístění i s květináčem. Nespornou výhodou je možnost doplnění o lampy pouličního osvětlení, případně doplnění zvlhčovače vzduchu nebo jiných vodních prvků.

Více na www.asio.cz