Cime 2 kvartál 2024

PCI produkty pro montované domy a dřevostavby

S rostoucí výstavbou montovaných domů a dřevostaveb se stále častěji setkáváme s požadavky stavitelů, kteří vyžadují kvalitní hmoty pro obkládání a izolaci jejich konstrukcí.

Největším specifikem těchto staveb jsou podklady, které jsou náchylné na vlhkost a které mohou být do určité míry i „pohyblivé“. Takovými podklady jsou prakticky všechny dřevěné konstrukce. Pro dřevěné podklady, jakými jsou například OSB desky, nebo DTD desky, má značka PCI speciální systém pro montované domy a dřevostavby, který tvoří speciální výrobky určené právě pro tyto stavby.

a8gj1x8lzti5p7zl5yb9.jpg

Základem jakékoli skladby pod keramické obklady a dlažby je impregnace podkladu, a to sloužící buď jako ochrana proti vlhkosti vnikající do konstrukce, nebo určená jako podkladní vrstva pro následné konstrukční vrstvy. Těmito materiály jsou

PCI Wadian® a PCI Gisogrund® 404. PCI Wadian® působí jako ochrana proti vodním parám vnikajícím do konstrukčních desek, jakými jsou DTD a OSB desky.

PCI Gisogrund® 404 pak slouží jako univerzální penetrace na dřevěné podklady pod vyrovnávací hmoty a cementová lepidla.

m4yeeg76d5je3qovcm72.jpg

Následné vyrovnání podlah pak lze na nestabilních podkladech provádět speciální vlákny vyztuženou samonivelační stěrkou PCI Periplan® Extra, která dokáže také celou plochu zpevnit proti průhybu.

Důležitým požadavkem na produkty používané v dřevostavbách je stoprocentní ochrana proti vniknutí vlhkosti do konstrukce. Špatná ochrana prostor, jakými jsou koupelny, kuchyně apod., proti vnikající vlhkosti může způsobit nevratné poškození celé konstrukce. Proto je velmi důležité zvolit vhodnou hydroizolaci vlhkých prostor. Hydroizolační stěrkou, která je určena pro izolaci vlhkých prostor v dřevostavbách, je PCI Lastogum®.  Jedná se o unikátní jednosložkovou hydroizolaci na akrylátovém základu pro izolaci v koupelnách a kuchyních. Tato hydroizolace je trvale pružná, překlenující trhliny a velmi rychlá. Je součástí systému ETAG 022, který je testován právě na dřevěných konstrukcích.

Následnou montáž keramických obkladů a dlažeb je bezpodmínečně nutné provádět do skutečně flexibilních lepidel na cementovém základu. Značka PCI má ve svém portfoliu hned několik vhodných lepidel, kterými jsou PCI Pericol® FlexPlus,
PCI Pericol® SL, PCI Nanolight®, PCI Nanoflott® Light, PCI Pericol® Fluid
nebo speciální polyuretanové lepidlo PCI Collastic®. Tato lepidla pokrývají všechny požadavky pro lepení obkladů a dlažeb v montovaných domech a dřevostavbách. Podle daného typu obkladu jsme schopni vybrat právě takové, které bude nejvhodnější.

Designovou záležitostí na závěr je vhodná spárovací hmota. Ideální volbou je unikátní spárovací hmota oceněná titulem Produkt roku 2016 odborným časopisem Obklady, Dlažba & Sanita, PCI Nanofug® Premium. PCI Nanofug® Premium ve spojení s pružným a vysoce odolným tmelem PCI Silcofug® E dotvoří konečný pohled na celé dílo.

Systém PCI pro montované domy a dřevostavby nabízí velkou variabilitu a záruku dlouhé životnosti systému.

ueq49sogvda3i3qzvdu6.jpg

Petr Obraz
Marketingový produktový manager PCI
www.pci-cz.cz

mvizpg6goz94b4r7uwz8.jpg