Cime 3 kvartal 2024

OBERMEYER HELIKA se účastní BIM DAY 2021

Obermeyer Helika a.s., architektonická a projekční kancelář, se účastní konference BIM DAY 2021. Již desátý ročník konference představí aktuální trendy a informace z oblasti digitalizace a informačního modelování budov. Uskuteční se 12. a 13. října 2021 v Clarion Congress Hotel Prague.

Letošní ročník BIM DAY seznámí návštěvníky s praktickými novinkami z oboru a zaměří se na směřování a budoucnost BIM. Bude se věnovat tématu vývoje informačního modelování staveb u nás i v zahraničí. Čeští i zahraniční odborníci pohovoří o hlavních přínosech BIM a představí vybrané klíčové projekty. 

Součástí konference BIM DAY 2021 je také BIM Market, na kterém jednotliví vystavovatelé představí aktuální trendy v informačním modelování staveb. Obermeyer Helika si v rámci BIM Marketu připravila ukázku virtuální reality. „BIM nás baví a věřím, že i návštěvníky konference zabavíme naším netradičním pojetím virtuální reality. Zájemci si budou moci vyzkoušet například procházku v našem speciálním zábavném a oddychovém modelu.“ říká Ing. Jan Korbut, vedoucí ateliéru a manažer firemní BIM strategie z Obermeyer Helika a.s.

Obermeyer Helika je jedním z lídrů projektování metodou BIM a dbá na maximální využití potenciálu metodiky BIM v procesu projektování i spolupráce s klientem a dodavateli. „Projektováním metodou BIM se u nás aktivně zabýváme více než 12 let. Vidíme, že díky on-line spolupráci všech účastníků projektu je celá činnost velmi efektivní, projekty jsou lépe koordinovatelné a kontrolovatelné. V našem portfoliu máme poměrně velké množství projektů, které jsme zpracovávali ve 3D, nebo metodou BIM. Patří mezi ně jak obchodní centra, například Westfield Chodov a Centrum Černý most, tak administrativní budovy, jako je radnice Prahy 12 či oceňovaná Waltrovka. Ze zdravotnických staveb to je právě probíhající výstavba pavilonu Nemocnice Pelhřimov,“ říká Ing. Jiří Fousek, generální ředitel OBERMEYR HELIKA a.s.


Fotografie č. 1: Stavba podle projektu zpracovaného metodou trojrozměrného projektování přináší řadu výhod.

Fotografie č.2: Vygenerované 3D vizualizace – nejen celkového řešení, ale i malých konstrukčních detailů – jsou přínosem jak pro investora, tak pro projektanta i stavbaře.

www.obermeyer.cz

www.opb.de

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, administrativní budovy Mechanica Waltrovka, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.