husqvarna

Netatmo představuje produktovou novinku - chytrý detektor kouře

Chytrý detektor kouře Netatmo rozšiřuje bezpečnostní portfolio společnosti o další úroveň ochrany domácnosti. V případě požáru chytrý detektor kouře spustí alarm a okamžitě zašle upozornění na smartphone.

 

Společnost Netatmo, která se specializuje na chytrou spotřební elektroniku pro bezpečnější a pohodlnější domov, oznamuje uvedení chytrého detektoru kouře na trh od 8. října 2018. Nový produkt si mohou zájemci rezervovat předem. Chytrý detektor kouře Netatmo nabízí vyšší bezpečnost, pohodlí a pocit klidu v době nepřítomnosti členů domácnosti.

 

V případě požáru je nutná rychlá reakce

Reakční doba při vzniku požáru je zásadní; za méně než 30 sekund se z malého plamene stane závažný požár. Proto systém chytrého detektoru kouře Netatmo velmi rychle aktivuje alarm o 85 decibelech a okamžitě zašle upozornění na váš smartphone. Také označí místnost, v níž požár propukl, pomocí upozornění: „Kouř zjištěný v obývacím pokoji”. Tyto funkce umožňují uživatelům jednat bezprostředně ať jsou kdekoliv: mohou okamžitě kontaktovat hasičský záchranný sbor, který zabrání šíření ohně.

Je-li poplach planý, mohou uživatelé alarm snadno vypnout, ať už ze zařízení nebo pomocí telefonu. Slouží k tomu funkce „Ticho”.

 

Chytrý detektor kouře s životností baterie 10 let

Výrobci doporučují měnit detektory kouře po deseti letech, ale řada zařízení má baterie, které vydrží jen jeden až tři roky. Díky baterii s dlouhou životností se na chytrý detektor kouře Netatmo mohou zákazníci spolehnout celých deset let. Navíc před koncem životnosti vyšle baterie uživateli oznámení, aby došlo k její včasné výměně a byla tak zaručena bezproblémová funkčnost detektoru.

 

Automatická kontrola funkcí zajišťuje plynulý provoz

Chytrý detektor kouře Netatmo má funkci automatického testování, která průběžně kontroluje, jestli kouřový senzor, baterie a Wi-Fi připojení fungují správně. Uživatelé mají přístup k ověřovacímu protokolu v aplikaci Zabezpečení. Doporučuje se zvuk alarmu jednou ročně otestovat, spustit ho lze ručně, nebo vzdáleně z aplikace.

 

Snadná a rychlá instalace

Chytrý detektor kouře Netatmo je bezdrátový, ke stropu se snadno uchytí pomocí šroubů dle návodu pro instalaci a pak už jen zbývá stáhnout si aplikaci Netatmo Security.

V případě rodinný domů lze chytré detektory kouře nainstalovat do více místností a mít přístup ke všem najednou pomocí aplikace, kde je možno si každý detektor pojmenovat podle jeho umístění, např. „Detektor obývacího pokoje,“ „Detektor dětského pokoje“ atd.

 

Kompatibilita s HomeKit a IFTTT

Chytrý detektor kouře Netatmo je kompatibilní se systémem HomeKit společnosti Apple a je možné ho ovládat hlasem. Uživatelé se jenom dotáží Siri, jestli v domě není kouř a jestli baterie fungují správně.

Kompatibilita je také zajištěna s IFTTT. Uživatelé mohou propojit chytrý detektor kouře s dalšími propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru kouře chytrá světla, která v případě požáru změní barvu a varují rodinu, aby opustila dům.