Komatsu potřebu bagr

Moderní rezidenční areály s kvalitními interiérovými dveřmi Hörmann

 

Interiérové dveře značky Hörmann jsou synonymem německé tradice a kvality. Jejich široká nabídka je určena nejen soukromým investorům, ale stále častěji se s nimi setkáme i ve velkých obytných projektech developerů z celé České republiky. Jedná se o moderní areály, které zaujmou architektonickým řešením a které splňují náročné technické a ekologické požadavky.

K takovým projektům se řadí i VilaPark Tabulový vrch v Olomouci nebo bytové domy Berounská brána ve středočeském Berouně. V obou případech se společnost Hörmann zařadila mezi dodavatele interiérového vybavení, od kterých investoři požadují moderní design a splnění všech odpovídajících technologických zadání.

Projekt mezinárodně uznávaných architektů

Od loňského roku vzniká na západním okraji středomoravské metropole nová rezidenční čtvrť VilaPark Tabulový vrch. Jedná se o obytný soubor nízkých třípodlažních viladomů developera GEMO Development. Tento projekt co nejvíce zachovává přírodní ráz lokality a nabízí místo pro bydlení s velkým množstvím zeleně, s příznivým klimatem a vysokou mírou soukromí v bytových jednotkách.

Řešení je jednoduché, založené na působení rozlehlé travnaté plochy se solitérními stromy. Celý prostor tak bude vzdušný a přehledný. Kolem areálu vznikne sportovně rekreační stezka s využitím pro běh, in-line i cyklistiku. Navržena jsou také sportoviště, místa pro odpočinek a dětská hřiště. Autorem návrhu celé lokality je mezinárodně působící architektonické studio Chybik+Kristof Associated Architects, keré získalo řadu vítězství v architektonických soutěžích.

Společnost Hörmann vstoupila do projektu už od jeho první etapy, která zahrnuje devět bytových domů. Pro tyto budovy dodala firma 76 bytových vchodových dveří a především více než 400 dřevených interiérových dveří s povrchem Duradecor. Zároveň jsou v domech instalovány bytové vchodové dveře s bezpečnostní třídou RC2 (volitelně s RC3) a s požární odolností EI30DP3.

Velkorysé obytné domy

Mezi lokality, které nabídnou budoucím obyvatelům nejen nejmodernější bydlení, ale také dobrou adresu v místě s příjemným prostředím, je berounský projekt obytných domů Berounská brána developerské společnosti Crestyl.

Architektonicky promyšlené budovy poskytnou uživatelům velkorysé interiéry, kde každý byt má balkon, terasu nebo předzahrádku. Důraz je kladen na prosvětlenost a vytříbený styl. Právě do těchto příjemných interiérů se Hörmann postaral o dodávku 1400 dřevěných interiérových dveří s povrchem Duradecor. Téměř 90 % z nich je ve variantě Weisslack 9016, zbytek podle individuálních požadavků jednotlivých klientů.

O společnosti

Rodinný podnik Hörmann je předním světovým výrobcem dveří a vrat. Od svého založení v roce 1935 společnost vyrobila a na celém světě prodala více než 15 milionů vrat. Dnes pro ni pracuje přes 6000 zaměstnanců ve 27 výrobních závodech v Evropě, Severní Americe a Asii, které produkují vysoce kvalitní vrata, dveře, zárubně a pohony pro soukromý i průmyslový sektor. V České republice působí od roku 1997 a v roce 2018 dosáhla na tuzemském trhu prodejů v objemu více než 700 mil. Kč.

Více informací na www.hormann.cz.