Cime 2 kvartál 2024

Fandí soused našim olympionikům moc hlasitě? Řešením je byt izolovat foukanou vatou

Foukaná vata je moderní způsob izolace a její popularita stoupá. Vzhledem ke zvyšujícím se cenám energií je správné zateplení vhodným způsobem, jak dlouhodobě ušetřit. Foukaná minerální izolace od Knauf Instulation navíc skvěle tlumí hluk a v dobách sportovního zápolení poskytne klid od jinak hlučných sousedů.  Při instalaci zároveň nevzniká žádný odpad a zatepleno můžete mít klidně během jediného dne!

Díky foukané vatě  zajistíte příjemné klima v domě či bytě a současně ušetříte za zbytečné výdaje spojené s únikem tepla. Kromě toho je tato metoda skvělou volbou pro ty, kteří nechtějí, aby jim zateplování zasahovalo do běžného života. „Náš montážník zvládne zateplit celý dům prakticky za jediný den a za chodu domácnosti. Nenaruší váš klid a pohodu,“ vysvětluje Štěpán Lášek, aplikační manažer společnosti Knauf Insulation.  „Sledování procesu zavádění izolace navíc může být skvělá zábava třeba pro děti. Foukání vaty totiž vypadá, jako když prostor zasněžujete,“ dodává Lášek.

Vata potěší také všechny fanoušky ekologie. Neobsahuje žádná pojiva ani chemikálie a díky tomu, že je sypká, se dokonale přizpůsobí zateplovanému povrchu. Instalace je tak provedena bez vzniku jakéhokoli odpadu. Foukaná minerální vata je také odolná proti vlhku a dostane se i do stísněných prostor. A díky tomu, že se dostane všude, zamezí nechtěným návštěvníkům v invazi vašeho milovaného obydlí. Hlodavci si totiž v sypkém materiálu nemohou tvořit cesty a hnízda.

Po foukané izolaci se vyplatí sáhnout v případě, že chcete mít stěny, strop nebo střechu bez takzvaných tepelných mostů a jednoduše dokonale zaizolované.