Cime 3 kvartal 2024

Boki za vás vyřeší atypické kovové komponenty, konvektory vyrábí i vyvíjí

Zakázková výroba dílů z kovových materiálů a stále žádanějších konvektorů je hlavním předmětem činnosti ryze české firmy BOKI GROUP a.s. Značka Boki přitom vznikla v rámci výrobního závodu ve Zruči nad Sázavou už nedlouho po Sametové revoluci v roce 1991.

Dříve tam fungovala společnost Frigera Metal, což byl pozůstatek privatizace kolínské Frigery. I kvůli ochranné známce byla posléze přejmenovaná na BOKI Industries a.s., která v rámci skupiny zastupuje strojírenskou divizi Metal.

Laserové vypalování BOKI Metal

Společnost hledá neustále cestu, jak být co nejvíce flexibilní a inovativní. BOKI Industries vyrobí ročně na 1,5 milion výrobků, v malých sériích od stovek až po tisíce kusů. Zákazníkům zároveň poskytuje komplexní servis.

Výrobky BOKI Industries jsou diverzifikovány a nacházejí uplatnění v tiskařských strojích, rozvaděčích, stavebních strojích, kolejových vozidlech, výdejových automatech, kioscích apod.

Děrovací lis BOKI Metal

Firma se chce postupně etablovat v branži kolejových vozidel, takže do své výroby zavádí všechny potřebné certifikace, aby zvládla zákaznický audit, svařovací audit a procesy implementované z automobilového průmyslu.

I díky vstupu skupiny Nixdorf začala BOKI Industries dodávat komponenty pro plzeňskou Škodovku, konkrétně do trolejbusů. Dalším úspěšným projektem je výroba rozvaděčových skříní do Finska.

Od roku 2004 se společnost BOKI specializuje na výrobu konvektorů v nově založené divizi Heating.

Podlahový konvektor pro topení a chlazení

I když je v porovnání se západními firmami na poli výroby konvektorů menší společností, v Česku patří mezi čtyři nejvýznamnější hráče a má svoji vlastní vývojovou kancelář.

Pod vlivem tlaku architektů se totiž z konvektorů a podlahových radiátorů postupně stala komodita a také módní doplněk bytů a interiérů. Za 15 let klesla spotřeba tepla takovou měrou dolů, že v případě konvektoru si zákazník kupuje přidanou hodnotu a designový prvek.

Podlahový konvektor pro topení s ventilátorem

Od počátku výroby dodává společnost BOKI Heating zákazníkům také náhradní díly, z pevných komponentů se staly vyměnitelné. Pro finskou firmu Purmo, která je světoznámým výrobcem deskových radiátorů, produkuje radiátory v jejich balení.

Společnost BOKI je ale v Česku známá především tím, že umí řešit problémy zákazníků. Když hledáte atypické řešení, vyrobí Vám ho na míru.

Podlahový konvektor pro vytápění přirozenou konvekcí

Mám zájem o více informací k podlahovým konvektorům BOKI Heating
Telefon: +420 545 216 104, Email: heat@bokigroup.eu

Mám zájem o více informací k BOKI Metal, která zajišťuje výrobu z kovových materiálů
Telefon: +420 321 400 222, Email: metal@bokigroup.eu