Cime 3 kvartal 2024

Aplikace PlanRadar v Česku raketově roste

12. 10. 2021,  Praha - Vedení stavebních projektů, řízení závad, elektronický stavební deník, kontrola kvality, technická inspekce nemovitostí, fotodokumentace, zobrazení informačního modelu budovy (BIM)... To vše a mnohem víc řeší aplikace PlanRadar, kterou už používá 13 tisíc zákazníků v 55 zemích světa. Počet jejích uživatelů rychle roste i v Česku, během letošního roku to bude kolem 1000 klientů.

PlanRadar je systém řízení stavebních a realitních projektů prostřednictvím uživatelsky přívětivé aplikace na mobil, počítač i tablet. „Aplikace zajišťuje sdílení dat mezi uživateli přes cloud. Uživatel si sám zvolí formu obsahu, systém je modifikovatelný a lze ho nasadit téměř na cokoli, a to i zcela mimo klasické stavební prostředí. Máme uživatele používající aplikace na správu objektů strojírenské firmy, zahradní architekturu, kompletaci interiérů luxusních jacht a podobně,“ vysvětluje Adam Vostarek, Senior Sales Consultant firmy v Česku.

Aplikace je na domácím trhu k dispozici už zhruba 3 roky, nicméně letošní rok je pro firmu PlanRadar mnohem významnější než ty předchozí. „V minulosti k nám aplikaci ‚dováželi‘ především zákazníci z německy mluvících zemí, a to i před rokem 2018, kdy jsme získali první klienty přímo v Česku. Od roku 2020 však raketově roste podíl čistě lokálně působících společností. To dokazuje, že se aplikaci podařilo zaujmout a oslovit české uživatele, a ti v ní vidí stejnou přidanou hodnotu, jako jejich profesní kolegové z okolních zemí,“ doplňuje Vostarek.

Firma je v Česku s aplikací natolik úspěšná, že během letošního roku zaznamená už 1000 uživatelů. „Přesný počet českých zákazníků se nám však špatně definuje, protože mnoho z nich funguje ve více než v jedné evropské zemi, a speciálně u velkých zahraničních stavebních firem jako je PORR, či Swietelsky sídlí v ČR jen část, jinak jsou to vlastně zákazníci ze zahraničí,“ uvádí Vostarek.

Uživatel se navíc může rozhodnout, zda bude v aplikaci pracovat v placeném režimu, nebo s přístupem zdarma. Pro firmu jsou nejdůležitější platící zákazníci, jejichž počet se od loňského roku 15x zvýšil. „Protože stále rosteme, očekáváme, že největší letošní zákazníci teprve přijdou,“ komentuje situaci Vostarek.

Mezi zákazníky PlanRadaru patří například společnosti HB Reavis, Geosan, Bak, Hinton, Imos, CBRE, Colliers, CTP, Strabag nebo Siemens. HB Reavis dokonce aplikaci využívá při stavbě nejvyšší budovy v EU Varso Place ve Varšavě.

O společnosti PlanRadar 

PlanRadar je softwarové řešení pro webové služby (SaaS) nezávislé na platformách a určené pro stavební a realitní profesionály. Používá se pro stavební dokumentaci a komunikaci, řízení závad a úkolů, certifikace, údržbu, předání atd. Prostřednictvím webové aplikace (pro všechny prohlížeče) a aplikací pro všechny smartphony a tablety (iOS, Android a Windows) je možné zaznamenávat, dokumentovat, komunikovat a sledovat jakýkoli druh informací prostřednictvím digitálního půdorysu, výkresu architekta nebo BIM modelu. Digitalizací pracovního postupu PlanRadar zlepšuje spolupráci mezi zúčastněnými stranami, snižuje četnost chyb, šetří čas všem účastníkům stavbeního procesu a zvyšuje efektivitu bez  nutnosti školení.  Společnost se sídlem ve Vídni byla založena v roce 2013 a v současnosti má více než 10 000 klientů ve 46 různých zemích. Více na planradar.com/cz