Komatsu potřebu bagr

Ideal Standard investuje do automatizace i do lidí desítky mil. Kč

Keramička Ideal Standard, která vyrábí toalety, umyvadla a další sanitární keramiku, uvedla na podzim 2017 do provozu dvě nové robotizované glazovací linky. Již od srpna je v provozu nová technologie na nalévání smaltované keramiky. Celkově letos do závodu v Teplicích firma investovala 150 milionů korun. Investuje ale také do lidí. Zvýšení mezd dělnických profesí k 1. lednu 2018 přesáhne v meziročním nárůstu více než 30 procent. Průměrná měsíční mzda těchto profesí, které firma stále přijímá, dosáhne až 33.500 korun.

 

Pavel Šlambora, ředitel teplické keramičky Ideal Standard: „Letos jsme do závodu v Teplicích investovali 150 milionů korun. Již v srpnu jsme zprovoznili moderní technologii na nalévání smaltované keramiky. Do provozu jsme uvedli také unikátní technologii předsušení a sušení keramiky, která je určená především pro komplexní designové výrobky v menších sériích. Na podzim jsme pak spustili dvě ze čtyř nových robotizovaných glazovacích linek. Zbylé dvě dokončíme do konce roku 2017 a rozjedeme ihned začátkem příštího roku. To vše ukazuje, že vedení naší skupiny považuje závod v Teplicích, který má tradici přes 130 let, za jeden z klíčových pro její další dlouhodobý rozvoj.“

 

Vedle zvýšení kapacity o více než 13 procent na 800.000 kusů sanitární keramiky ročně, investice umožní v Teplicích vyrábět nejsložitější a komplexní výrobky jakými jsou hlavně nové typy designových toalet, bidetů a urinálů. „Jsme schopni na sanitární keramiku nanášet také kvalitativně nové typy glazur, včetně velmi žádané antibakteriální glazury. Můžeme tak vyrábět taková „Porsche“ ve světě sanitární keramiky pro ty nejnáročnější trhy,“ uvedl Pavel Šlambora. Dodal, že další investice do keramičky Ideal Standard v Teplicích budou pokračovat i v dalších letech.

 

Mzdy rostou, překročily hranici 33.000 Kč

 

Ideal Standard dává také další desítky milionů do růstu mezd. Od nového roku průměrná mzda dělnických profesí v keramičce dosáhne až 33.500 korun. „K tomu je třeba připočítat benefity pro každého zaměstnance ve výši 50 až 60 tisíc korun ročně. Na začátku příštího roku tak meziroční růst mezd dělnických profesí v naší keramičce přesáhne 30 procent. Do provozů stále hledáme nové zájemce,“ uvedla personální manažerka Martina Kolečkářová.

 

Teplická keramička Ideal Standard patří k největším domácím výrobcům sanitární keramiky, tedy toalet, umyvadel nebo bidetů v Česku. Vloni firma meziročně zvýšila výrobu o 11 procent na 723.000 kusů. Zvýšil se především zájem o toalety a pisoáry. V současnosti zde pracuje okolo 600 lidí.

 

Firma se 130 letou historií většinu své produkce směřuje na náročné západní trhy, jako je Německo, Francie, Anglie nebo Itálie. Vybavení z Ideal Standard má například i nejvyšší mrakodrap v Londýně. Vedle západní Evropy směřoval loni vývoz také do Austrálie. Keramička se totiž na nejnáročnější trhy vyspělého světa orientuje.