Komatsu potřebu bagr

HSF System staví dál. Má nové zakázky a rozjíždí developerský projekt

Ostrava, 9. dubna 2020 – Ostravská stavební společnost HSF System plynule pokračuje v realizace rozestavěných projektů, oznámila nové zakázky v objemu přes 150 mil. Kč a současně realizuje výstavbu developerského projektu haly za 85 mil. Kč v ostravské průmyslové zóně Industrial area NP.

Všechny stavby společnosti HSF System pokračují podle plánu. „Dílčí výpadky zahraničních pracovníků nahrazujeme českými. Práce na našich stavbách pokračují podle původních plánů,“ uvádí Jan Hasík, ředitel stavební společnosti HSF System, a doplňuje: „Podepsali jsme tři nové kontrakty v hodnotě 158 mil. Kč a realizujeme také další etapu vlastního developerského projektu v Ostravě.“

Prvním projektem je realizace novostavby objektu pro skladování a výrobu v Liberci pro společnost Démos Trade. „Projekt spustíme v květnu a měl by být dokončen ke konci roku 2020. Jedná se již o třetí realizaci pro tohoto velmi úspěšného hráče v oblasti nábytkového kování a plošného materiálu pro výrobu nábytku,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel HSF System. Další novou zakázkou, která již byla před několika týdny zahájena, je stavba vývojového centra s administrativní částí (ET Estate) v Bezděčíně pro společnost Protechmotion. Třetím novým projektem je pak výstavba nájemního objektu pro společnost House Porubka s.r.o. v Ostravě-Porubě.

V průmyslové zóně Industrial area NP v Ostravě společnost HSF System realizuje výstavbu haly na ploše 5 000 m2s administrativní vestavbou (2 000 m2). Projekt se zatím staví spekulativně bez konkrétního nájemníka, ale již probíhají jednání s několika zájemci o dlouhodobý pronájem. Investiční náklady jsou přibližně 85 mil. Kč.

„Nyní je důležité nejen pro naši stavební společnost, ale pro celou ekonomiku, abychom pokračovali v práci s ještě větším nasazením než obvykle a předešli tak možným ztrátám souvisejícím s aktuální situací. S touto výzvou se vyrovnáváme zejména díky našim zaměstnancům, subdodavatelům a také investorům, kteří se nezalekli komplikací a pracují s plným nasazením. Věřím, že nás tato zkušenost posílí,“ doplňuje na závěr Jan Hasík.