Komatsu potřebu bagr

Začala výstavba moderního logistického parku GLP Park Ostrava Hrušov

OSTRAVA, 6. října 2021 – Společnost GLP, přední investor a developer logistických budov a skladů, zahájila výstavbu jednoho z nejmodernějších logistických center v ČR. Areál vzniká na pozemku bývalých hrušovských chemických závodů, který byl nejdříve kompletně revitalizován.


GLP Park Ostrava Hrušov nabídne 92 000 m² prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu.

Po měsících náročných dekontaminačních prací vstoupil projekt do další fáze. Vztyčením prvního zakládacího sloupu začala výstavba vlastního areálu GLP Park Ostrava Hrušov, který bude dokončen v prvním čtvrtletí roku 2022. Město revitalizací získá moderní logistické centrum, které nabídne řadu nových pracovních míst.

Celý areál poskytne 92 000 m² kvalitních prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu. Výstavba se realizuje v nejvyšších stavebních standardech (A+class) se světlou výškou budov až 17,4 metru. „Ty budou disponovat nejmodernějšími technologiemi, které zajistí bezpečnost a nízké provozní náklady. Celý areál bude navíc splňovat ty nejpřísnější požadavky na ochranu životního prostředí,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Areál se nachází v Ostravě-Hrušově v těsné blízkosti dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno s Polskem. V blízkosti je také Terminál Ostrava, důležitá spojka do Ostravy-Šenova, zajišťující přístup k mezinárodní železniční síti.

Namísto chemičky vzniká moderní logistické centrum

Projekt vzniká na revitalizovaném pozemku bývalých hrušovských chemických závodů, které za sebou zanechaly znečištěnou půdu. „Před zahájením výstavby jsme proto provedli nákladné revitalizační a dekontaminační práce, které starou ekologickou zátěž odstranily,“ dodává Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.


Areál GLP Park Ostrava Hrušov se nachází v těsné blízkosti dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno s Polskem. V blízkosti je také Terminál Ostrava, důležitá spojka do Šenova, zajišťující přístup k mezinárodní železniční síti.

Vznik areálu vítá i město Ostrava, protože přiláká do regionu firmy a s nimi i nové pracovní příležitosti. To zapadá do strategie města podporovat investory s jasnou vizí a ochotou podílet se na rozvoji regionu.

„Společnost GLP a její investice jsou pro region opravdu přínosem. Věříme, že víceúčelově budovaný logistický a výrobní komplex vytvoří nová pracovní místa a přispěje tak k modernizaci městského obvodu i regionu. Areál je navíc snadno dostupný, a to i městskou hromadnou dopravou. Ostravské hlavní nádraží se nachází zhruba dva kilometry od areálu,“ uzavírá Richard Vereš, starosta městského obvodu Slezská Ostrava.

Technické specifikace GLP Park Ostrava Hrušov

Celková plocha                 92 000 m²

Kanceláře                           od 160 m²

Nosnost podlahy             6 t/m2

Čistá výška                         až 17,4 m

Parkovacích míst             835

Elektrické Drive-in          1 na 5000 m2

Počet doků                        1 na 850 m2

Certifikace                         BREEM very good

Dostupnost                        Q1 2022

Kontakt pro média:

Jan Hlaváč, tiskový zástupce GLP pro Českou republiku a Slovensko
jan.hlavac@mediakom.cz 

+42 777 076 760

O společnosti GLP (www.glp.com)

Společnost GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem, který působí v oblasti logistiky, výstavby nemovitostí a infrastruktury, financí a souvisejících technologií. Kombinované investiční a provozní zkušenosti společnosti umožňují vytvářet hodnotu pro zákazníky a investory. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Globálně spravuje aktiva v hodnotě 100 miliard USD. Více informací naleznete na www.glp.com/global.

Logistické projekty společností GLP provozované v Evropě zahrnují více než 4 miliony metrů čtverečních. 98 % této plochy je pronajato zákazníkům z řad nejúspěšnějších globálních firem, jakými jsou například Amazon, DHL a XPO Logistics. Společnost GLP Europe navíc disponuje prvotřídním portfoliem pozemků, které umožňuje výstavbu dalších 4 milionů metrů čtverečních. Více informací o našich evropských aktivitách naleznete na www.glp.com/eu.