Komatsu potřebu bagr

Star Group dokončuje etapu F a G v Nových Chabrech. Dále pak plánuje rozlehlý park a komunitní centrum

PRAHA, 6. září 2021 – V Nových Chabrech se od podzimu zprovozní komunitní centrum, které bude sloužit nejen rodinám s dětmi, ale například i seniorům v místě bydliště. V zahraničí jsou komunitní centra častou součástí nových developerských projektů, v České republice však tento trend začal nedávno. Izraelský developer Star Group se navíc chystá vybudovat v Nových Chabrech rozlehlý park s mnoha moderními prvky, který bude na komunitní centrum navazovat.

Dostupnost přírody a zázemí pro trávení volného času je momentálně při rozhodování o nákupu nemovitosti pro mnoho lidí zásadní. Odpovědní developeři proto investují do kvalitního veřejného prostoru miliony korun, aby byli schopni poskytnout novým rezidentům nejlepší možné zázemí. „Komunitní centrum bude sloužit v Nových Chabrech obyvatelům všech věkových kategorií a bude nabízet bohatý program. Jde nám hlavně o rodinný a neformální charakter celého projektu,“ vysvětlil Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

Součástí parku bude komunitní prostor s terasou a pergolou. Centrum je umístěno v samém středu parkového projektu. Okolí bude rozšířeno o užitnou plochu a prostranství pro volnočasové aktivity a odpočinek. Komunitní centrum bude navrženo tak, aby v budoucnu umožnilo co nejširší škálu aktivit. Ve vnitřní části bude zajištěn audio systém, projektor a plátno pro různé prezentace, přednášky či kurzy. Prostor půjde rozdělit na dvě samostatné místnosti. Vnitřní plocha budovy centra bude mít sto dvacet metrů čtverečních a k tomu nesmíme zapomenout na prostor venkovní terasy, která bude z poloviny zastřešená pergolou a její rozloha bude činit sto třicet metrů čtverečních. Jde o výjimečný projekt izraelského developera Star Group, který si klade za cíl vybudovat nejen velkolepý park s komunitním centrem, ale do budoucna propojit Nové Chabry a jejich obyvatele s okolními lokalitami pro společné volnočasové aktivity.

„Obyvatelé si budou moci sami budovat směřování a aktivity místního komunitního centra, ať už se jedná o chod dětské skupiny, jógu, různé druhy kurzů, přednášek a prezentací. Prostory bude také možné využít pro rodinné oslavy, vánoční besídky a další společenské aktivity,“ přiblížil situaci Tal Grozner, ředitel developerské společnosti Star Group.

V minulosti bylo v Nových Chabrech již vybudováno komerční centrum, které nabízí obchod s potravinami a drogistickým zbožím, restauraci, fitness i prodejnu vín a delikates. V roce 2017 byla pro obyvatele otevřena také mateřská škola. „V projektu Nové Chabry připravujeme další bytovou výstavbu. Součástí této výstavby budou samozřejmě navazující plochy zeleně pro relaxaci a sportovní vyžití,“ shrnul Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

O společnosti Star Group

Star Group Ltd. je společnost investorů se širokými odbornými znalostmi mezinárodního realitního trhu. Nové koncepty bydlení v České republice představuje společnost Star Group od roku 2003. Do dnešního dne dokončila a předala 1040 nových bytů ve čtyřech různých pražských lokalitách a více než 840 nových bytů je v současné době v různém stadiu přípravy či výstavby. Mezi aktuální projekty bydlení společnosti Star Group patří Nové Chabry a Nové Chabry vily.