Cime 2 kvartál 2024

Originální byty v KAY River Lofts jsou zkolaudované a své obyvatele přivítají před koncem roku

Rezidenční projekt KAY River Lofts byl po necelých dvou letech dokončen a na konci léta úspěšně zkolaudován. Architektonicky pozoruhodná stavba lákala nezaměnitelnou atmosférou pražského Karlína, přímým umístěním na břehu Vltavy, zajímavě dispozičně řešenými byty a garancí silného developerského tria. Během jednoho roku od spuštění prodejů si padesát originálních bytů našlo své zájemce, kteří si na podzim letošního roku své byty převezmou. Celková investice do projektu činila 600 milionů korun.

Budova KAY River Lofts na první pohled zaujme svou nadčasovou elegancí. Ivan Kroupa, jeden z nejvýznamnějších českých architektů současnosti, ji zakomponoval do přírodního prostředí Rohanského nábřeží. Architektonická vize novostavby vychází právě z blízkosti Vltavy, která jí dodává zcela výjimečný nádech a propisuje se do tvaru její fasády. Atraktivní lokalita přímo u řeky, osobité architektonické zpracování, vysoký standard provedení i vnitřního vybavení tvoří základní pilíře úspěchu KAY River Lofts.

V současnosti probíhají dokončovací práce v interiérech budovy i jejím okolí. Během září začne postupné předávání klíčů od nových bytů jejich majitelům. To by mělo být dokončeno koncem roku, takže všichni rezidenti si již budou moci užívat krásné výhledy na podzimně-zimní panorama Prahy a Vánoční svátky oslaví v pohodlí svého nového domova.

Za projektem KAY River Lofts stojí trojice zkušených developerů – Karlín Group, Horizon Holding a Ungelt Group. „Našim cílem bylo vytvořit stavbu, která je inspirována bezprostřední blízkostí řeky, je architektonicky výjimečná, reflektuje kreativní atmosféru Karlína a zároveň splňuje veškeré nároky současného životní stylu. Komerční úspěch a opravdu obrovský zájem o byty v KAY River Lofts dokazuje, že se nám to povedlo. Myšlenka projektu oslovila především náročné klienty, pro něž jsme vybudovali domov, který perfektně reflektuje jejich životní nároky,“ vysvětluje Serge Borenstein, partner Karlín Group.

V KAY River Lofts se nachází celkem 57 jednotek – v přízemí je umístěno 7 retailových prostor a ve vyšších podlažích 50 luxusních bytů. Byty v dispozicích od 2+kk po 5+kk jsou na jednotlivých patrech promyšleně rozprostřeny, čímž je dosaženo přitažlivé dynamiky světla ve veškerých obytných prostorách. Všechny bytové jednotky nabízí nadstandardní podlahovou plochu a příjemný balkon či terasu. Interiéry jsou prostorově velkorysé, funkčně rozvržené, vybavené značkovými zařizovacími předměty. Bydlení v KAY River Lofts zkrátka charakte-rizuje originalita a kvalita.

„KAY River Lofts je skutečným klenotem na pražském rezidenčním trhu nejen díky lokalitě, ale také nadčasovému designu budovy s nejvyššími standardy bydlení a službám, které rezidence nabídne. Cílem každého našeho projektu je poskytnout klientům místo, kde chtějí žít a trávit svůj čas. Tento projekt se skvěle potkal s poptávkou náročných klientů a rychlost prodejů splnila naše vysoká očekávání,“ hodnotí Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon Holding.

Karlín Group a jeho partneři Horizon Holding a Ungelt Partners se zapsali do historie Karlína od roku 2002 již mnohokrát. Za realizacemi jejich projektů stojí vždy renomovaní zahraniční i čeští architekti, jejichž rukopisy mají nezaměnitelný charakter a rozvíjí pestrost a živý charakter Karlína.

KAY River Lofts je rozhodně nezaměnitelnou a originální stavbou v srdci metropole.

Detailní informace jsou k dispozici na www.kay-riverlofts.cz.

O developerských společnostech:

Karlín Group

Společnost Karlín Group vznikla v roce 1997. V současné době je stěžejním akcionářem skupiny její spoluzakladatel Serge Borenstein, který v minulosti získal za svůj dlouhodobý přínos českému stavitelství a developmentu významné ocenění a stal se vůbec první osobností, která vstoupila do Síně slávy prestižní tuzemské soutěže Best of Realty. Serge Borenstein a Karlín Group je s Karlínem propojena od roku 2002, kdy po povodních začala své aktivity soustředit v této oblasti a stála u zrodu urbanistického plánu této městské části. Karlín Group si zakládá na nejvyšší architektonické úrovni všech realizovaných i plánovaných projektů. To dokazují mnohá prestižní oceněních „Best of Realty" a „Stavba roku" za realizaci projektů Palác Karlín, Corso Karlín a Kotelna a také na nominacích projektu Kollárova 14, River Diamond, Corso IIA a Cornlofts Šaldova. Všechny realizované projekty z portfolia skupiny jsou vysoce ceněny jako investiční příležitosti. Developerské aktivity Karlín Group směřují i za hranice Karlína, především do Modřan, Holešovic či Smíchova. Mezi další aktuálně realizované projekty patří například luxusní studentské koleje v Holešovicích či residenční projekt Zahálka v Modřanech.

Horizon Holding

Horizon Holding působí na českém trhu od roku 2001, od té doby úspěšně realizoval bydlení pro více než 700 rodin. Z minulých projektů lze namátkou jmenovat projekty Modřanka, Velká Brána či Rezidence Vltava. Horizon má apetit se dál rozvíjet, v roce 2021 má ve výstavbě přes tisícovku bytů a další investiční příležitosti hledá. Díky týmu zkušených profesionálů doručuje skupina svým klientům kvalitní a promyšlené bydlení. Horizon je exklusivním členem České rady pro šetrné budovy a součástí Asociace developerů.

Ungelt Partners

Ungelt Partners reprezentuje tým zkušených profesionálů z realit, kteří působí v Praze již více než 25 let. Mezi jejich nejvýznamnější projekty patří revitalizace dvora Ungelt a Obecního dvora na Praze 1. Společně s kolegy z Karlín Group se spolupodíleli na realizaci rezidenčního domu River Diamond a dalších realitních projektů v Praze a v regionech.