Cime 3 kvartal 2024

Hrubá stavba rezidenčního komplexu Barrandez-vous je dokončena a projekt vstupuje do závěrečné fáze

Praha, 13. srpna 2021 – Pražský Barrandov postupně získává další výrazný bytový komplex, neboť rezidenční projekt Barrandez-vous dokončil hrubou stavbu. Developerská společnost Top Estates Group pokračuje ve stavebních činnostech a proměňovat se postupně začíná také vnitroblok s rozlehlým parkem pro společná setkávání, což je jedním z hlavních cílů projektu - poskytnout intenzivní propojení bydlení s přírodou.

Projekt Barrandez-vous se 169 bytovými jednotkami vzniká v unikátní lokalitě, v blízkosti přírodní rezervace Prokopské údolí a zároveň s rychlým spojením do centra Prahy. Za několik měsíců od spuštění prodeje je díky všem jeho benefitům prodáno 70% bytových jednotek a budoucí majitelé bytů se budou moci nastěhovat již na konci roku 2022.

Byty nabídnou svým majitelům nadstandardní komfort bydlení, neboť téměř každá bytová jednotka má k dispozici svůj venkovní prostor pro relaxaci - lodžii, terasu či předzahrádku. Samozřejmostí je také možnost parkovacího stání v podzemních garážích. Unikátnost stavby doplňují také atraktivní architektonické prvky, jako např. snížené okenní parapety pro možnost posezení u velkoformátových hliníkových oken a propojení s okolní přírodou. Také volbě materiálů pro výběr standardů byla věnována velká pozornost, od dřevěných třívrstvých podlah až po nadčasové produkty vysoké kvality pro designové řešení koupelen.

Krajinnou architekturu přilehlých zahrad a parku ve vnitrobloku zpracoval Ateliér Flera, který se bude dále podílet i na jeho realizaci. „Při tvoření návrhu jsme se snažili do konceptu implementovat nejen prvky typické pro danou lokalitu, ale především citlivě rozmístit zeleň, která bude svou proměnlivostí v různých ročních obdobích doplňovat celkový charakter parku a také osvětlení, vytvářející působivou večerní atmosféru“  říká krajinný architekt ateliéru Flera Ferdinand Leffler.

Architektonické zpracování zahrady je založeno na výrazném propojení s přírodou. Zahrada by měla být útočištěm budoucích rezidentů, kterým poskytne prostor pro relaxaci a přátelská setkávání. Součástí plánu je piknikové místo a relaxační zóny, venkovní prostranství doplní i amfiteátr s dřevěnými schodišťovými stupni.

Pozornost bude dále věnována zeleni u soukromých předzahrádek a teras jednotlivých bytů. Možnost venkovní relaxace v rámci svého obydlí se v posledním roce pandemie ukázala jako jeden z důležitých aspektů při koupi bytu. Pandemie a její následky se postupně začaly v realitním trhu projevovat i v dalších rovinách, stavebnictví znejistělo kvůli obavám z nedostatku materiálu či pracovních sil.

“I přesto, že byly avizovány velké výpadky v dodávkách pro výstavbu developerských projektů, díky připravenosti našeho týmu a spolehlivým dodavatelům, se s touto skutečností v projektu nepotýkáme a ani v následujících měsících nepředpokládáme zdržení stavebních prací. Výstavba tedy běží podle plánu a vyhlížíme další milníky v projektu” říká Petr Teplý, společník Top Estates Group.

„Projekt nám doslova roste před očima a kooperace celého týmu funguje velmi dobře. Já osobně se těším na finální vzhled parku ve vnitrobloku, neboť ten posouvá Barrandez-vous mezi mimořádné projekty,“ komentuje Dušan Dvořák, druhý ze společníků Top Estates Group.

O skupině Top Estates Group:

Skupina Top Estates Group se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma. Působí v Praze, Brně a Bratislavě a aktivně připravuje rozvoj projektů v hodnotě přes 7,5 miliard Kč, které by měly nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch a přes tisíc bytů.

Partneři Top Estates v rámci Top Estates Holding realizovali projekty Barrandovská́ zahrada, Truhlárna, Milhouse, Sakura a Bleriot, ve výstavbě je aktuálně projekt Barrandez-vous, na Slovensku připravuje rezidenční komplex Portum Towers. Mezi dosud nejúspěšnější projekty patří Sakura. Byla první́ rezidencí v Česku pracující́ s principem visutých zahrad a pro rok 2020 byla nominována mezi čtyři finalisty unikátních staveb světa kategorie Future Projects – Residential, v rámci největší světové architektonické soutěže WAN Awards. Projekt Truhlárna se stal vítězem v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu soutěže Best of Realty 2018 a prvenství v roce 2019 obhájil také projekt Barrandovská́ zahrada.

Více informací naleznete na

https://www.topestates.cz/

www.barrandez-vous.cz