husqvarna

Fond Českého Bydlení oznamuje svou největší akvizici. Její očekávaný výnos je přes 6 % p.a.

Fond Českého Bydlení (Fond) dokončil zatím největší akvizici ve své historii. První investiční fond na českém trhu, který nabízí možnost investovat do nájemního bydlení, koupil dva kompletně zrekonstruované činžovní domy v širším centru Ústí nad Labem. Obě nemovitosti budou nájemníkům nabízet vysoký standard bydlení. Celková hodnota transakce přesáhla 50 milionů korun.

Očekávané výnosy z nájmů obou činžovních domů v Ústí nad Labem činí minimálně 6 % p.a., což je plně v souladu se strategií Fondu, jenž i letos cílí na zhodnocení přes 6 % p.a.

“Je pro nás potěšením, že můžeme oznámit další dvě nové akvizice, které významně přispívají k rozvoji našeho stávajícího portfolia a současně dokládají, že regiony dokážou nabízet mimořádně atraktivní investiční příležitosti, a to jak z pohledu výnosů, tak z pohledu velikosti a celkového stavu,” říká Jakub Kořínek, spoluzakladatel Fondu Českého Bydlení.

Oba nově zakoupené činžovní domy se nacházejí v lokalitě mezi centrem Ústí nad Labem a jeho oblíbenou rezidenční čtvrtí Klíše. První dům má celkem 18 bytových jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk a výměru 606 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Druhý dům disponuje celkem 17 bytovými jednotkami - 1+kk a 2+kk - a výměrou 559 metrů čtverečních. Celkem tedy jde o 35 bytových jednotek, které nabízejí až 1 165 metrů čtverečních k pronájmu.

„Tyto dvě významné akvizice přináší bezesporu další výnosné investiční projekty do portfolia Fondu. Činžovní domy jsme koupili v době, kdy regiony Severních Čech patřily do investičně výhodných lokalit, a proto nové akvizice v Ústí nad Labem dávají dlouhodobě smysl,“ doplňuje David Fogad z Fondu Českého Bydlení.

„Fond disponuje volnými finančními prostředky, a proto jsme ve vyjednávání o koupi dalších činžovních domů. Jsme si vědomi současné situace na rezidenčním trhu, kterou chceme využít k rozšíření nemovitostního portfolia v regionech, kde stále vidíme velký potenciál. Nabídku rezidenčních budov v Praze také sledujeme, ale zatím jí vyhodnocujeme pro náš Fond jako neperspektivní,“ doplňuje Jakub Kořínek.

Celková hodnota nemovitostí v portfoliu Fondu Českého Bydlení tak nově dosahuje 160 milionů korun. V majetku Fondu je celkem deset činžovních domů v Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Ostravě, Znojmě, Frýdku-Místku a Mělnickém Vtelně. Nejnovější akvizice tvoří z pohledu pronajímatelné plochy 19 procent portfolia, nicméně až 31,5 procent co do hodnoty všech nemovitostí Fondu.

“Činžovní domy v Ústí nad Labem zatím nejsou plně pronajímány, neboť rozsáhlá rekonstrukce byla dokončena bezprostředně před akvizicí. Do měsíce až dvou by nicméně měly být obsazené ze 100 procent,” uzavírá Jakub Kořínek.

O Fondu Českého Bydlení

Fond Českého Bydlení SICAV, a.s. byl založen v roce 2018. Investuje skrz své dceřiné společnosti do rezidenčních nemovitostí s nájemním výnosem alespoň 6 % p.a. (v závislosti na lokalitě a kvalitě nemovitosti). V loňském roce dosáhl zhodnocení 6,4 % p.a. a je zařazen mezi TOP realitní fondy ČR. Zakladateli Fondu jsou zkušení investoři Tomáš Novák a Jakub Kořínek a renomovaný advokát Jan Holásek. Fond identifikuje regiony s optimálním poměrem mezi cenou nemovitostí, nájemním výnosem a lokálními ekonomickými specifiky. Vytváří efektivní infrastrukturu ke správě nemovitostí, zajišťující kontakt s nájemníky, výběr nájemného a průběžnou údržbu. Díky lokální znalosti vybraných regionů umožní vyhledat nejlepší investiční příležitosti v dané oblasti včetně těch, které nejsou běžně inzerovány. Více informací na www.fondbydleni.cz