Komatsu potřebu bagr

Zrekonstruované zlínské tržiště Pod Kaštany začne prodejní sezonu 1. dubna

Zlín (ČTK) - Zrekonstruované tržiště Pod Kaštany v centru Zlína začne svou premiérovu prodejní sezonu v sobotu 1. dubna. ČTK to dnes sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Zahájení prodeje doplní kulturní program. Tržiště funguje od poloviny ledna ve zkušebním provozu.

"Zlínští obyvatelé se konečně dočkají skutečně důstojného místa pro nákup lokálních produktů. Přeji všem prodejcům úspěšnou sezonu v krásném prostředí," uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Obnova tržiště za více než 100 milionů korun začala předloni v říjnu. Na více než 900 metrech čtverečních bude k dispozici šest desítek prodejních míst a dalších až 30 míst v případě rozšíření tržiště směrem k náměstí. Součástí rekonstrukce bylo i přeložení sítí, obnova povrchů a mobiliáře.

V den zahájení řádného provozu tržiště nebudou chybět ochutnávky tamního sortimentu a soutěže o balíčky s lokálními surovinami. "Těšit se můžete na rozmanitou nabídku výrobků z farem od regionálních producentů, ale také na stánky a foodtrucky s dobrotami či kávou," uvedl náměstek primátora Pavel Brada (ANO).

Kulturní a kreativní centrum Živý Zlín chystá doprovodný program. "Při slavnostním otevření zazní fanfára v podání žesťové sekce Filharmonie Bohuslava Martinů. Součástí programu budou i hudební vstupy buskerů (pouličních umělců) či herecká, taneční a hudební vystoupení dětí ze Základní umělecké školy Zlín. V prostorách tržiště vystoupí rovněž street dance skupina Just Us," uvedl mluvčí.