husqvarna

Zónový ventil NovaZone Valve s novou funkcí - Optimální regulace objemového průtoku v systémech HVAC

Ať už se jedná o vytápění, solární nebo chladicí systémy – v instalacích HVAC musí být objemové průtoky teplonosného média neustále řízeny a regulovány, aby byl zajištěn optimální a energeticky účinný provoz. Elektromotoricky ovládané zónové ventily, jako je například ventil NovaZone Valve od společnosti Taconova, zajišťují rozdělování objemových průtoků v potrubních instalacích, zásobování částí systému nebo jednotlivých spotřebičů teplonosným médiem, případně jejich vypínání. NovaZone Valve je jako dvoucestný nebo třícestný zónový ventil nově doplněný o volitelný mikrospínač, a je tak vhodný pro širokou škálu instalačních situací.

Robustní konstrukce, mimořádně nenáročná údržba a funkční provoz: zónový ventil NovaZone Valve s elektromotorickým pohonem a vratnou pružinou je inteligentním řešením pro efektivní regulaci objemových průtoků v systémech vytápění, větrání a klimatizace. V závislosti na spínacím kritériu dodává kapalinu do systému nebo jednotlivých částí hydraulického okruhu nebo je uzavírá. Zónový ventil je vhodný pro průtočná média, jako je voda a glykolové směsi, a pokrývá široký teplotní rozsah od -20 °C do +160 °C.

Rychlé a spolehlivé přepínání

Těleso ventilu NovaZone Valve se pohybuje z počáteční do koncové polohy prostřednictvím ovládacího kontaktu, například termostatu nebo spínače. Bez napájení vrátí vratná pružina ventil do původní polohy. Praktická páka umožňuje ruční ovládání ventilu. Díky krátké době ovládání, která činí maximálně dvanáct sekund, je možné obzvláště rychlé přepínání. Ventil lze instalovat v libovolné poloze. Je třeba dodržet pouze směr proudění média.

Novinka: Mikrospínač pro další funkce

Ventil NovaZone Valve je volitelně vybaven bezpotenciálovým mikrospínačem, který lze použít ke spínání jiných elektrických komponent (např. čerpadel). Ten se aktivuje krátce před koncovou polohou a nabízí možnost kdykoli se dotázat na spínací polohu ventilu a zpracovat informace pro další spínání přímo nebo prostřednictvím řídicí jednotky. Ať už jako dvoucestný standardní zónový ventil s přepínáním zapnuto/vypnuto, nebo jako třícestný zónový ventil s přepínací funkcí, s mikrospínačem nebo bez něj – ventil NovaZone Valve spolehlivě zajišťuje optimální a vysoce účinnou regulaci objemového průtoku v hydraulických systémech HVAC.

Foto NovaZone_Valve_2-way a NovaZone_Valve_3-way: Jako dvoucestný nebo třícestný zónový ventil, nově doplněný o volitelný mikrospínač, je NovaZone Valve vhodný pro širokou škálu instalačních situací. (foto: Taconova Group AG)
Foto Schema_NovaZone Valve: Na schématu systému je znázorněn třícestný přepínací ventil (modře), který účinně rozděluje objemový průtok do dalšího topného okruhu. (foto: Taconova Group AG)

O společnosti Taconova

Společnost Taconova Group AG se sídlem v Curychu, ve Švýcarsku, je předním výrobcem inovativních hydraulických řešení pro použití v oblasti topení, sanity a solární energie v obytných a komerčních nemovitostech. Přes 60 let zkušeností ve vývoji inteligentní techniky pro budovy ručí Taconova za vysoce efektivní řešení, prvotřídní zákaznický servis a vynikající „Swiss Engineering“. Taconova dodává komfortní řešení, která šetří zákazníkům čas a náklady. Společnost se zaměřuje především na hydraulické vyvažování, armatury a čerpadlovou techniku, plošná vytápění a systémovou techniku. K hlavním trhům Taconova Group patří USA, Velká Británie, severské státy Evropy, Německo, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko a celá řada dalších zemí po celém světě. Taconova je dceřinou společností rodiny společností Taco, nadnárodní rodinné společnosti třetí generace se sídlem v Cranstonu na Rhode Islandu v USA.