husqvarna

Změna územního plánu umožní v Kladně výstavbu bytů v lokalitě Růžové pole

Kladno 21. prosince (ČTK) - Kladenští zastupitelé v pondělí schválili změnu územního plánu, která umožní výstavbu bytů v lokalitě Růžové pole, kde má vzniknout i obchodní dům a park. O nich zastupitelé rozhodovali už dříve. Podle primátora Kladna Milana Volfa (Volba pro Kladno) hrozilo, že by v lokalitě vzniklo více obchodních domů, ale vedení města usilovalo o to, aby právě část pozemků zabrala zeleň a bytová zástavba. Kolik domů zde přibude, zatím není jasné, zřejmě se ale do lokality postupně nastěhují stovky lidí. "Já si myslím, že ta lokalita je k tomu předurčená," řekl ČTK primátor.

Už před několika lety vedení Kladna podle primátora počítalo, že se lokalita Růžové pole bude rozvíjet. Je dobře dopravně dostupná, poblíž obou hlavních výpadovek na Prahu. "Bylo domluveno, že bude z jedné třetiny Globus, z jedné třetiny zeleň, z jedné třetiny bytová zástavba," uvedl Volf.

Stavba Globusu by podle primátora mohla začít příští nebo přespříští rok, zároveň má vzniknout park a sportoviště, na jejich projektové přípravě se podle Volfa nyní podílelo i město. Příprava výstavby bytů je nyní na začátku, soukromý investor musí absolvovat územní a stavební řízení. Podle primátora nehrozí, že by nové výstavbě bránila kapacita čistírny odpadních vod, město plánuje obnovu čističky v části města Dubí.