Cime 1 kvartál 2024

Zlínští zastupitelé schválili přes 64 mil.Kč na dopravní investice

Zlín 21. října (ČTK) - Zlínští zastupitelé dnes schválili vyčlenění více než 64 milionů korun z rozpočtu města na dopravní investice v příštím roce. Také kvůli ekonomické výhodnosti je vhodné vybrat zhotovitele přes zimu, aby akce mohly být zahájeny co nejdříve. Investice jsou buď kompletně připraveny nebo jsou ve vysokém stadiu stupně připravenosti.

Jde o 12 investičních akcí, k největším patří dvě etapy úpravy ulic Ševcovská a Díly II za 15 milionů korun. Akce má již stavební povolení. Na druhou etapu obnovy panelového sídliště Podhoří je určeno 17 milionů korun. Na vybudování parkoviště asi s 50 místy na točně Podlesí na sídlišti Jižní Svahy půjde sedm milionů korun. Akce má stavební povolení od letošního léta.

Město také připravuje rekonstrukci parkoviště u tenisových kurtů na Vršavě, opravu chodníků v Lesní čtvrti a Jižních Svazích. Počítá se také s odvodněním komunikace v Jaroslavicích či zřízení měření rychlosti na Kudlově.

Rozpočet na příští rok budou zastupitelé schvalovat v prosinci. Pro letošní rok má Zlín schválený mírně schodkový rozpočet s příjmy 1,623 miliardy korun a výdaji 1,628 miliardy korun. Náměstek primátora Bedřich Landsfeld (STAN) dnes řekl, že příjmová stránka rozpočtu se nyní naplňuje podle plánu. Zastupitelé se však shodli na tom, že provozní náklady se vzhledem k rostoucím cenám zvýší.