Cime 3 kvartal 2024

Zlínský kraj rozdělí mezi obce 31,3 milionu korun na vodovody a kanalizace

Zlín 24. srpna (ČTK) - Zlínský kraj podpoří rozvoj vodohospodářské infrastruktury částkou 31,3 milionu korun. Peníze rozdělí mezi 11 žadatelů, deset obcí a jeden svazek obcí. Příjemci peníze využijí ke zlepšení zásobování pitnou vodou, poklesu vypouštěného znečištění nebo zvýšení množství čištěných odpadních vod, řekla dnes novinářům náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).

"Jedná se o budování vodovodů, zkvalitnění přípojek pitné vody nebo odkanalizování daných obcí. Původní částka, na kterou byl program alokován, byla deset milionů korun, ale my jsme se vzhledem ke kvalitě projektů a velkému zájmu rozhodli částku navýšit na 31 milionů korun," řekla Ančincová.

Radní podle ní podpořili například odkanalizování obcí Ořechov a Vážany na Uherskohradišťsku, doplnění kanalizace v Traplicích na Uherskohradišťsku, odkanalizování obce Hvozdná na Zlínsku, prodloužení vodovodního řadu v Mikulůvce na Vsetínsku nebo využití nového zdroje v Komárnu na Kroměřížsku. O dotace mohly žádat obce do 2000 obyvatel nebo svazky obcí. Mohly získat dotace v rozmezí 50.000 korun až deset milionů korun.

Přidělení dotací ještě musí schválit krajské zastupitelstvo. Sejde se 13. září. Loni Zlínský kraj podpořil rozvoj vodohospodářské infrastruktury částkou téměř 30,9 milionu korun. Peníze rozdělil mezi 21 žadatelů.