Komatsu potřebuju Bagr

Zlínský kraj plánuje vyhlásit 34 zakázek na projektové přípravy i stavební práce

Zlín (ČTK) - Zlínský kraj letos plánuje vyhlášení 34 veřejných zakázek na projektové přípravy i stavební práce. Půjde například o přístavbu budovy A v Kroměřížské nemocnici, dále o opravu domova mládeže Střední průmyslové školy polytechnické - COP Zlín nebo stavbu Domova se zvláštním režimem v Kelči na Vsetínsku. V dnešní tiskové zprávě to uvedl Jan Vandík z krajského oddělení komunikace a vnějších vztahů.

Všechny aktuálně vyhlášené veřejné zakázky Zlínského kraje jsou zveřejněné na profilu zadavatele. "V rámci transparentnosti informujeme firmy, potenciální dodavatele, že v průběhu letošního roku plánujeme konkrétní investiční akce, u kterých se mohou přihlásit do veřejné zakázky. Chceme, aby tyto informace měli s předstihem a mohli tak s nimi dopředu počítat," uvedl krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček (ODS).

Nejnákladnější by měla být investice do technické a dopravní infrastruktury uvnitř holešovské průmyslové zóny na Kroměřížsku, předpokládaná hodnota je téměř 561,8 milionu korun. Přístavba budovy Kroměřížské nemocnice, kam se v budoucnu soustředí akutní péče, by měla podle předpokladů stát přes 170,6 milionu korun. Na stavební rozvoj Vsetínské nemocnice plánuje kraj uvolnit 155 milionů korun. Ceny jsou uvedené bez daně z přidané hodnoty.

Schválený rozpočet Zlínského kraje pro letošní rok počítá s rekordními investicemi, které činí více než 3,47 miliardy korun. Rozpočet by měl mít schodek přesahující 1,933 miliardy korun. Příjmy by měly být zhruba 20,095 miliardy, výdaje více než 22,028 miliardy korun.