Komatsu potřebuju Bagr

Zlínská nemocnice podepsala smlouvu s dodavatelem projektu na Centrální pavilon

Zlín 4. května (ČTK) - Vedení Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně dnes podepsalo smlouvu s dodavatelem projektové a realizační dokumentace pro výstavbu nového Centrálního pavilonu v areálu nemocnice. Půjde o nejvýznamnější investiční projekt KNTB posledních desetiletí, sdělila ČTK v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Renáta Večerková. Stavba centrálního objektu by měla podle dřívějších informací stát až tři miliardy korun, hotová by mohla být za pět let.

"Výstavba Centrálního pavilonu je pro modernizaci krajské nemocnice klíčová. Vzniknou důstojné prostory pro akutní interní obory a urgentní příjem, ale také budou vytvořeny prostory pro modernizaci dalších pavilonů," uvedl ředitel KNTB Jan Hrdý.

V novém objektu bude zázemí pro internu, kardiologii a neurologii, urgentní příjem a všechna potřebná diagnostická a zobrazovací zařízení. Součástí objektu budou také ambulance a lůžková oddělení daných oborů, lékárna či občerstvení. Počítá se i s novým heliportem na střeše budovy. "Interna a kardiologie se přestěhují z objektu číslo 25 a neurologie se přemístí ze svých stávajících pracovišť," uvedl Hrdý.

Na vypracování projektové a realizační dokumentace se bude podílet sdružení dvou firem, společnosti DOMY a JIKA-CZ. Dodavatel dokumentace byl vybrán ve veřejné zakázce. "Součástí zakázky je v první fázi vypracování architektonické studie stavby a její napojení na stávající objekty. Dále vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení a ve finále příprava dokumentace pro výběr dodavatele a provádění stavby," uvedl člen představenstva nemocnice Martin Déva. Příprava dokumentace bude stát přes 100 milionů korun, hotovo by mělo být do roka a půl.

"Vzhledem ke stavebně technickému stavu budov je nezbytné, aby se výstavba nového pavilonu uskutečnila v co možná nejkratším termínu. Optimistickou vizí pak je, že bychom mohli za pět let otevřením nového Centrálního pavilonu oslavit 100. výročí založení KNTB," uvedl Hrdý.

Nemocnice podle hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše (ANO) nový objekt akutně potřebuje. "Měl tady být už před dvanácti lety. Díky podpisu smlouvy s projektantem jsme se modernímu zázemí pro lékaře a komfortnímu prostřední pro pacienty zase o kus přiblížili. Věřím, že po dokončení dokumentace začneme obratem stavět. Děkuji vedení nemocnice i lékařům, kteří se podíleli na přípravě zadání veřejné zakázky," uvedl Holiš.

Kraj se bude na financování projektu podílet. "Dalším krokem bude vyřešit otázku financí. Na centrální pavilon máme v rozpočtu připravených 2,3 miliardy korun. Stojíme nohama na zemi a víme, jakou investici si kraj může dovolit," uvedl Holiš.