Komatsu potřebu bagr

Zlín zahájí v pátek rekonstrukci tržiště Pod Kaštany za 125 mil.Kč

Zlín 29. září (ČTK) - Zlínská radnice zahájí v pátek rekonstrukci tržiště Pod Kaštany v centru města. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok. Přijít by se však měli už do zcela jiného prostoru, který bude při nákupu lokálních surovin či potravin splňovat kritéria pro 21. století, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer. Nové tržiště si vyžádá 125 milionů korun.

"Rekonstrukce tržiště bude zahájena 1. října stavbou oplocení. Z toho důvodu se musejí lidé připravit na změny pěších tras, přesun zastávky MHD a další drobné změny v organizaci dopravy v této lokalitě," uvedl primátor Jiří Korec (ANO). Zastávka se přechodně přesune o několik desítek metrů směrem na Vizovice. Budou také uzavřeny dva přechody pro chodce a navržena obchůzná trasa.

Stavebním pracím bude předcházet archeologický průzkum. Po dobu rekonstrukce bude zřízeno nedaleko na parkovišti u bývalého Rya náhradní tržiště.

Nové tržiště nabídne více než stovku prodejních míst na více než 900 metrech čtverečních. U stolků budou rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny. "Stánky také půjde zastřešit. Pod střechou na jedné straně tržiště budou volná místa, kde se má dát prodávat na zemi nebo v dřevěných stáncích," uvedl náměstek primátora Pavel Brada (ANO).

Práce zasáhnou od stávajícího tržiště po roh náměstí Míru a k budově bývalého soudu. Počítá se s přeložkou sítí, rekonstrukcí vedení plynu a kompletní výměnou povrchů včetně mobiliáře a prvků zeleně. "Původní rozpočet počítal s částkou 90 milionů korun. S ohledem na zvýšený rozsah prací a prudký růst cen stavebních komodit byl rozpočet navýšen na 125 milionů korun," uvedl mluvčí.